Beran versus Česlák: Derby pohledem trenérů

Další derby Neštěmic s Brnou je minulostí.

Na otázky odpovídal trenér domácích Neštěmic Martin Beran.

Jsou pro vás dva body doma ziskem či ztrátou?

Beran: S ohledem na první poločas určitě ztrátou. V úvodní dvacetiminutovce jsme měli několik šancí, kdy jsme mohli utkání zlomit.

Přišla výborná návštěva, 300 diváků je o 50 víc než minule, co na to říkáte?

Návštěva byla skvělá, byla výtečná kulisa, bohužel fotbalově jsme divákům mnoho nenabídli. Podřídili jsme se hře Brné, místy mi bylo diváků líto.

Co říkáte na derby?

Já tyhle zápasy nemám rád. Hráči i trenéři se znají, vědí co očekávat.

Překvapil vás něčím soupeř či zápas?

Byl jsem se na Brnou podívat a hrála to, co jsme očekávali. Bohužel jsme na to nic nevymysleli, což nás stálo ztrátu bodu.

Měli jste na soupeře nějakou zvláštní přípravu?

Neměli, tréninky probíhaly normálně. Hráči věděli, o co v takovém zápase jde a jak je derby důležité.

Je podle vás dělba bodů nakonec spravedlivá?

Já si myslím že ano. V první půli jsme měli převahu, ale zápas jsme nedokázali rozhodnout. Procházka ještě nastřelil tyč, naopak v 90. minutě při nás stál fotbalový Bůh a soupeř neproměnil penaltu. Vzhledem k těmto aspektům je bodová dělba férová.

Brná zvládla dva předchozí rozstřely, nebáli jste se trošku penalt?

Neřekl bych. Penalty jsou vždycky loterie a u nás si všichni střelci věřili. Všechny jsme také proměnili.

Stehlík obdržel červenou kartu, je to velké oslabení?

Rozhodně ano. Určitě si minimálně jeden zápas postojí, je to zkušený stoper, takže pro nás je to citelné oslabení.

Po dvou zápasech máte pět bodů, jste spokojení?

Kdyby mi to někdo řekl před startem soutěže, asi bych tomu nevěřil, ale jsme za to rádi. Samozřejmě šest bodů by bylo lepší, ale i s pěti jsme spokojení.

Brná zahodila v posledních minutách penaltu, v rozstřelu derby ovládli domácí.

Nadvláda Lvů z Neštěmic v derby s Brnou pokračuje! Zápas na levém břehu Labe nabídl opět rozuzlení až v penaltovém rozstřelu a znovu slaví domácí Neštěmice. Brná navíc za stavu 1:1 v závěru zahodila matchball v podobě pokutového kopu.

Domácí v úvodních dvaceti minutách přehrávali svého soupeře, ten ale přežil sérii šancí a z první vážnější akce udeřil. Reischel však dokázal vzápětí srovnat, na další tutovku čekala parádní divácká kulisa, čítající 300 fanoušků, až do samotného závěru. V něm viděla červenou kartu pro Stehlíka a pokutový kop Brné, jenže ten Čermák Heřmanovi chytil, v následném rozstřelu neuspěl jediný Demčenko a Neštěmice tak slaví dva body.

team.jpg  Čermák - Stehlík, Klier, Procházka, Hönl (85´ Velen) - Stukheil (86´ Růžička), Reischel J. (73´ Lai), Wajshajtl (82´ Urbánszký) - Krok, Memeti - Lehký