4. kolo Krajský přebor

FK Neštěmice - Slavoj Žatec 6:4 (3:2)

Neštěmice ovládly přestřelku

Diváci v Neštěmicích viděli gólovou smršť, kterou ovládl domácí tým.

Skvělé! Fotbalisté Českého Lva se vytáhli, když porazili jednoho z aspirantů na postup do divize, Slavoj Žatec. Soupeře zaskočili ofenzivní agresivitou, díky níž mu nasázeli šest branek! Hattrickem se blýskl Matěj Růžička.

„Chtěli jsme hrát co nejvíc útočně a soupeře tím zaskočit, což se nám povedlo,“ liboval si Martin Beran, trenér Neštěmic. Jeho svěřenci vedli už ve 13. minutě o dvě branky, první půle skončila divokým výsledkem 3:2, domácí však mohli branek vstřelit více.

Kdo by po změně stran čekal urputné bránění náskoku a tlak Žatce, byl by překvapen. Neštěmice naopak na favorita znovu vlétly, během 12 minut pak zcela pohřbily jeho naděje. Dvě slepené branky během tří minut darovaly Neštěmicím klid, na 6:2 zvyšoval Procházka. Byť hosté vzápětí snížili a chvíli před koncem ještě kosmeticky upravili skóre, domácí mohli po parádním výkonu slavit výhru.

„Do druhé půle jsme šli s tím, že chceme soupeře co nejdřív dorazit. To se povedlo, navíc jsme ještě neproměnili řadu dalších tutovek, takže Žatec může být rád, že si odvezl jen šest gólů,“ těšilo Berana. Ten si nedělal vrásky ani ze čtyř inkasovaných branek.

„Je to důsledek naší ofenzivní aktivity. Chtěl bych pochválit celý tým, včetně střídajících hráčů, za skvělý výkon. Myslím, že jsme diváky bavili fotbalem,“ uzavírá trenér domácího celku, jenž poskočil na 5. příčku tabulky.

team.jpg  Čermák - Klier, Procházka, Hönl, Stukheil (46´Martínek) - Reischel J. (47´Wajshajtl), Růžička, Maštalíř (76´Janda) - Krok, Memeti, Lehký