Jdi na obsah Jdi na menu

Neštěmice - Střekov

FK ČL Neštěmice - TJ Osada Střekov 2 : 5 (2:2)

V př.utkání prohráli dospělí Neštěmic doma se Střekovem

V 1.poločase byla hra vcelku vyrovnaná do vedení šli v 8 min. lacino hosté Elmerichem, který byl na křídle nedostatečně pokryt a ten poslal míč do sítě podél našeho brankáře k tyči. Nám se podařilo vyrovnat s podobné akce, ale vzápětí šli hosté opět do vedení. Před poločasem Krok vyrovnal s těžkého úhlu díky důrazu před brankou na 2:2. V druhé půli již hosté působili oproti našemu celku fotbalověji hlavně v přihrávkách, rychlosti i v osobních soubojích a důsledkem toho byly další 2 branky v naší síti. Nám špatně zahrála záložní řada zejména Paseka byl nepřesný v přihrávkách i v zahrávaní trestných kopů za fauly na Kříže, které zahrával jen centry na nikoho. Snažil se Soukup projít hřištěm sólo, ale neměl komu přihrát, když se dostal na polovinu hostí. Vrcholem bylo asi 5 minut před koncem Pasekovo zahrání malou domů, který zachytil hráč hostí šel sám na brankáře, ten jej pádem pod nohy podrazil a z nařízeného pk hosté zvýšili na 2:5. Přítomných asi 30 příznivců bylo velice zklamáno z naší hry kdy domácí dostali na frak od soupeře, který na nás už snad tradičně dovede zahrát. V přípravě už to byla 5 porážka (Chemitz Lipsko 1:3, Krupka 2:4, Jun.Děčín 2:4, SK Skalice 3:7, při dvou výhrách nad dorostem ÚL 6:4 a Č.Kamenicí 6:2. Hrozivý je počet obdržených branek 29 ze 7 zápasů t.j. Ø 4  na utkání. Není to jen obranou, ale nesourodou hrou záložní řady. Ještě nás čeká v posledním kole turnaje Vilémov, který dal za 4 kola 29 gólů!

Článek připravil: J.John

Pohledný fotbal, emoce a sedm krásných branek. To vše nabídlo přípravné derby fotbalistů Neštěmic se Střekovem.

Domácí účastník krajského přeboru nakonec překvapivě podlehl týmu z 1.A třídy vysoko 2:5.

Katastrofická obrana

„Naše obranná hra je jedna velká katastrofa," zlobil se po utkání trenér Českého lva Martin Beran. Jeho svěřenci v první půli dvakrát dotahovali náskok soupeře.

„Darovali jsme jim dva góly, hráli jsme s úplně novou obrannou čtveřicí, Klier, Doubek a Hůla nám onemocněli," povídal kouč.

Po přestávce už Neštěmice krok s papírovým outsiderem neudržely. „Měli jsme sice míč na kopačkách, ale hosté byli nebezpeční z brejků. Dvacet minut před koncem nám dali třetí gól a v závěru přidali další dva. Vyhráli zaslouženě," uznal Beran, který musel krotit vášně.

Emoce opadly

„Udělali jsme tam dva zbytečné zákroky, musel jsem kluky uklidnit. Ve druhé půli už se ale hrálo bez emocí a k vidění byl parádní fotbal."

S tím souhlasil i kouč Střekova Petr Čítek.

„V první půli tam byly dva zbytečné fauly, pak se to uklidnilo. My jsme podali solidní výkon po celých devadesát minut. V první půli jsme sice udělali dvě zbytečné chyby, po kterých nám dal Krok dva góly, po přestávce jsme ale měli více šancí a v závěru jsme je proměnili. Jsme rádi, že jsme prestižní souboj zvládli," pochvaloval si.

team.jpg: Bakiu - Stehlík, Soukup, Velek, Maštalíř - Paseka, Urbanszky, Habrdle, Křivan - Kříž, Krok

Střídali: Šmejkal, Chrudimský, Valta