Jdi na obsah Jdi na menu

18.kolo

21. 4. 2013

FK ČL Neštěmice - TJ Soběchleby 6 : 0 (5:0)

Samotný ráz utkání nám stanovoval dva úkoly, udržet vedoucí pozici lídra úspěšným výsledkem a vrátit soupeři prohru z podzimní části. Nastoupili jsme sice bez zraněného Kliera a Stehlíka (střídal až v71 min.). Hosté v podzimní části svými dobrými výsledky skončili na 3.místě, ale v jarních odvetách se jim vůbec nedařilo, když hráli 3x doma a vždy prohráli. S  Roudnicí ,,B",Hrobcemi a Střekovem. Venku hráli poprvé, protože mač ve Šluknově byl odložen pro nezpůsobilé hřiště. Naše mužstvo pokračovalo hned od úvodu utkání ve svém posledním stylu, nátlakovou hrou s rychlým přechodem do útočné fáze a dobrým zakončením. Hosté se vydrželi bránit jen 14.minutut, kdy neuhlídali Černohorského a ten střelou k tyči zavěsil na 1:0. O dvě minuty později krásnou přihrávkou v malém vápně od Kubašky zvýšil naše vedení Martínek na 2:0. Ve 24 minutě se trefil z pravé strany velkého  vápna volný Svoboda na 3:0. Za minutu, zvýšil Martínek na 4:0. Hosté z této kanonády byli zcela deklasovaní a to je ještě zachránilo nastřelené břevno Martínkem, když se míč odrazil tak 10cm od brankové čáry ven do pole. Poločas střelecky uzavřel ve 43.minutě Doboš, který dorazil střelu Hollyho, která šla k pravé tyči, brankř byl u levé a 2 obránci přišli k dorážejícímu pozdě. Do druhé půle za vedení 5:0, trenér Beran dal šanci dalším hráčům z lavičky Guthovi a Pliskovi. Hra z naší strany trochu ochabla, přesto hosté v útočné fázi byli neškodní. Našim se zdařila jedna akce, když Guth přihrávkou do útočné řady našel na levé straně volného Paseku a ten dle vybíhajícího brankáře poslal míč do tyče. V 69 minutě se ale Paseka pěkně uvolnil a umístěnou střelou zvýšil naše vedení na konečných 6:0. Do konce utkání jsme měli míč i hru pod kontrolou i když rozhodčí začal být na nás přísnější v rozdávání karet za blbosti a potom dal šanci hostům v podobě trestného kopu z 16 metrů za běžný souboj. Ti však výhody nevyužili, a když budou pokračovat v tomto výkonu jak předvedli u nás, budou ještě mít starosti v souboji o záchranu. K našemu mužstvu lze jen podotknout, aby forma a předvedená hra vydržela k derby v sobotu opět doma se Střekovem a nadále k tíženému cíli, návratu do Krajského přeboru a hráči byli zdraví.

Utkání bylo z naší strany velice aktivní hlavně prvních dvacet minut, i když jsme se na vysoké trávě trochu hledali. Povedlo se nám vstřelit dvě rychlé branky, to nás uklidnilo a začali jsme dobře kombinovat. Do poločasu jsme dali ještě další tři branky. První poločas z naší strany byl velice dobrý. Soupeř se dostal jen do několika symbolických akcí. Do druhého poločasu jsem prostřídal. Do hry nastoupil Pliska a Guth. Naše hra trochu ztratila na plynulosti. Kombinace trochu vázla, ale i přes to jsme se dále do šancí dostávali. Paseka vstřelil ještě naší šestou branku. S výsledkem a předvedenou hrou jsme vcelku spokojeni.

V minulém kole jste byl s hrou Černohorského dost spokojen. Proč, byl o poločase střídán?

Bylo to z důvodu lehkého zranění, ale nikoli že bych nebyl s jeho hrou spokojen. V prvním poločase hrál velice dobře, dal první branku, ale nechtěli jsme riskovat větší zranění. Čekají nás ještě daleko těžší zápasy, tak proto byl střídán. Doufám, že na ně bude zcela v pořádku a bude moci nastoupit.

Mojžíř vyhrál na Střekově. Jak si myslíte, že to Neštěmickému fotbalu pomůže?

Výsledek jsem se před chvílí dozvěděl, ale já ho svým způsobem neřeším. Nějaký náskok jsme i před tímto kolem měli, ale jestliže chceme být před nimi tak je musíme porazit na domácí půdě a to je již příští kolo.