Jdi na obsah Jdi na menu

21.kolo

12. 5. 2013

FK ČL Neštěmice - Sokol Pokratice 3 : 0 (2:0)

Domácí po utkání v Libouchci, kde přišli o čtyři vyloučené hráče základní sestavy, museli dát příležitost dalším z lavičky. Soupeř dle výsledků z jarních odvet se prezentoval jako nejlepší celek ze sedmi odehraných kol, šesti výhrami a prohrou (doma v dohrávce prohrál s Mojžířem 0:1), ziskem 18 bodů. Nastoupili jsme tedy s respektem, ale díky dobé přihrávce v 5 min. na Stehlíka a jeho rychlosti oproti obránci jsme se ujali vedení 1:0. Po té se hra vyrovnala, hosté svými přihrávkami působili fotbalověji (technicky) a však střelecky nepřesně. Ve 43.minutě s podobné akce jako při první brance se uvolnil opět Stehlík a zvýšil naše vedení na 2:0. Ve druhé půli se hra přelévala mezi vápny, opět s  nepřesným zakončením a přibyly fauly v soubojích o míč. Hlavní rozhodčí byl od počátku přísnější na domácí (reagoval na sténání i  filmování hostů), kteří častěji zahrávali přímé kopy. Vyprovokoval tak nevoli diváků snad i delegáta, když už ve druhé půli se žlutilo více u hostí. Hra tak upadla do více soubojů, ale přesto si naši vytvořili čtyři vyložené šance, ale chybělo tak 10 cm kolem tyče brány hostí k zvýšení skóre. Teprve dvě minuty před koncem skóroval pohotově z dorážky Kubaška na konečných 3:0. O našem vítězství rozhodl ten fakt, že jsme více chtěli. Hráči se snažili nahradit ty vykartované svou bojovností a obrana hosty k ničemu vážnějšímu nepustila. Zásluhou brankáře Drába, který centry před bránu stačil pochytat nebo vyrazit. Potvrdili jsme tak tři body získané na podzim v Pokraticích. Nyní nás čeká v příštím kole utkání s druhým Milešovem, před kterým vedeme jen o skóre. Bude hrát stoper Klier, který dostal trest 1 utkání za červenou kartu v Libouchci.

Článek připravil: Jiří John

Rozhovor s trenérem: Martinem Beranem

Do utkání vstoupili naši velice aktivně. Do první šance se dostal Žid, ale bohužel jeho hlavička šla vedle. O chvilku později v páté minutě se nám to již povedlo a dostali jsme se do vedení 1:0. Myslel jsem si, že nás to trochu uklidní, ale hosté pomalu přebírali iniciativu a byli lepším mužstvem na hřišti. Vyloženou šanci si ale nevytvořili. Pro náš tým byl důležitý moment ve 43.minutě, kdy Kubaška poslal do šance Stehlíka a ten zvýšil na rozdíl dvou branek. Do druhého poločasu jsme udělali několik malých změn. Ve druhém poločase, jsme si dokázali vytvořit hodně brankových příležitostí. Chtělo to jen trochu více klidu při zakončování, konečné skóre mohlo být utkání daleko vyšší.

Dnes prakticky celý zápas, byl na hřišti J. Pliska. Jak jste byl spokojen?

V prvním poločase jeho hra byla špatná. Ve druhém poločase, byl posunut na levou  stranu, kde mu to daleko více sedělo a celý druhý poločas na tomto postu zahrál výborně.

Do dnešního utkání jste šli oslabeni o hráče, kteří nemohli nastoupit díky červeným kartám z minulých kol?

Mužstvo prakticky nic jiného v posledních dnech neřeší, než tresty, které naši hráči dostali. Bylo dost těžké, je na tento zápas motivovat. Všichni věděli, o co nám v tomto utkání jde. Projevila se síla mužstva a také náš široký kádr. I když jsme oslabeni o vykartované hráče. Tak se budeme rvát až do konce soutěže. Chtěl bych závěrem celý tým za dnešní zápas pochválit a poděkovat za jejich přístup k dnešnímu utkání.

Rozhovor připravul: Václav Žaloudek

Neštěmice rozdrtily Pokratice a drží těsné vedení.

Jako praví lvi bojují s nepříznivým osudem. Fotbalisté Českého lva z Neštěmic měli kvůli pětici vyloučených hráčů problémy se složením sestavy, přesto doma zvítězili nad Pokraticemi 3:0 a dál mohou snít o návratu do krajského přeboru.

Momentálně vedou tabulku 1.A třídy o skóre před druhým Milešovem a oba soupeři se spolu utkají za týden. „Získali jsme veledůležité body, díky kterým stále vedeme. Za týden si to v Milešově rozdáme o první místo a ten zápas hodně napoví. Že půjde o klíčový zápas roku bych ale neřekl, do konce bude ve hře stále dost bodů," říká trenér Neštěmic Martin Beran.

Jeho svěřenci se v prvním poločase utkání s Pokraticemi na hřišti spíše hledali. „Začátek nám vyšel a už v první minutě měl šanci Žid, jeho hlavičku ale gólman parádně vyrazil. O chvíli později nás dostal do vedení Stehlík a myslel jsem si, že nás branka uklidní, ale opak byl pravdou. Pokratice byly lepší, měly územní převahu. Naše nově poskládaná obrana ale fungovala spolehlivě a do šancí jsme soupeře nepouštěli," pochvaloval si kouč Českého lva.

Krátce před přestávkou se navíc jeho svěřenci dostali do dvoubrankového trháku. „Ve 43.minutě unikl Stehlík do brejku a přeloboval brankáře. Tento gól už nás skutečně uklidnil," vypráví Beran.

Po přestávce už měli míč na kopačkách domácí fotbalisté a přestože neproměnili řadu šancí, nakonec se dočkali navýšení skóre. „Deset minut před koncem uzavřel skóre Kubaška, pak už jsme to v klidu dohráli," přiznal kouč Neštěmic a na závěr dodal:

„Trvalo nám poločas, než jsme se v nově složené sestavě dostali do tempa, ale pokud takhle budeme hrát za týden v Milešově, tak věřím, že můžeme uspět. V utkání budou rozhodovat detaily."

Sestava: Dráb – Žid, Strnad, Valenta, Guth, Svoboda, Pliska (89'Kubala), Kubaška, Hůla, Stehlík (65'Janda), Černohorský (75'Machovský)

Sestava hostí: Ekrt - Čejka, Fišara (Bobek), Hranička, Grunert, Bergmann, Mikita (Kocman), Chvála, Faust, Krejčík R, Knop

Branky: 2x Stehlík (5', 43'), 1x Kubaška (88')