Jdi na obsah Jdi na menu

23.kolo

26. 5. 2013

FK ČL Neštěmice - FK Jílové 3 : 0 (3:0)

Průběh utkání byl jako přes kopírák s Pokraticemi. Naši od počátku byli střelecky úspěšnější nežli hosté, ve 12 minutě se uvolnil Holly na levé straně a prudkou střelou poslal náš tým do vedení. O sedm minut později dostal přihrávku do vápna Černohorský, kterému nezbylo než navýšit placírkou na 2:0. Ve 25 minutě se opět na levé straně uvolnil Holly a stejně jako u první branky prudkou střelou zavěsil na 3:0. Hosté se dvakrát uvolnili na pravé straně, kdy své křídlo neuhlídal Guth, ale nepřesnou střelbou neskórovali. Ve druhé půli trenér Beran prostřídal 3 hráče (Valenta měl ŽK), naši měli další šance, ale nepřesnými finálními přihrávkami ve vápně se připravovali o zakončení. Hosté působili fotbalověji v přesnosti přihrávek a tak nás třikrát zachránil brankář Dráb, který zabránil svými zákroky ke skórování hostí. Trenér Beran nepostavil do utkání Kliera za slabší výkon v Milešově, ale dal příležitost Jandovi hned od počátku, ale ten svým bojácným výkonem moc nepřesvědčil, stejně tak měl svá okénka Guth. Není normální, že vždy v poslední době i když trenér prostřídá a dá tak druhým příležitost se ve druhé půli tolik nedaří, přestaneme hrát po zemi a soustředíme se na nakopávání do útočné vozby, kde míč většinou dostane zadarmo soupeř. Povinnost zisku tří bodů jsme doma splnili a teď bude záležet, jak se nám povedeme v Rumburku, kde se nám v pohárech nedařilo. Nechme se překvapit?

Článek připravil: Jiří John

Neštěmice se doma vrátily na vítěznou vlnu.

Po debaklu v Milešově, kde před týdnem prohráli jasně 1:4, se fotbalisté Neštěmic vrátili zpátky na vítěznou vlnu a v domácím prostředí si v poklidném tempu dokráčeli pro výhru 3:0 nad celkem Jílového.

V boji o postup do krajského přeboru ale dál ztrácejí tři body na lídra 1.A třídy z Milešova. „Boj o postup rozhodně nebalíme. Ve zbývajících třech zápasech se pokusíme zvítězit a dostat tak Milešov pod tlak. Věřím, že náš soupeř ještě někde zaváhá," nechal se slyšet Martin Beran, kormidelník Českého lva.

Před domácím soubojem s Jílovým udělal několik změn v sestavě a už po pětadvaceti minutách hry nebylo co řešit. „Hráli jsme dobře a od začátku jsme se dostávali do šancí. V 10. minutě nás poslal do vedení Holly, o sedm minut později se prosadil Černohorský a o dalších sedm minut později vstřelil Holly svůj druhý gól. Vedli jsme 3:0 a bylo prakticky po zápase," přiznal Beran.

Hosté se sice snažili s nepříznivým vývojem něco udělat, když už se ale dostali před branku Neštěmic, ztroskotali na brankáři Drábovi. „Byl to znovu ten starý dobrý Dráb. Podržel nás," chválil kouč.

I ve druhém dějství si domácí vytvořili slibné šance, v koncovce už ale neuspěli. „Byl to takový pohodový zápas, výsledek už jsme si pohlídali," pochvaloval si kouč lva.

V příštím kole míří jeho svěřenci do Rumburka. „Bude to velmi těžké utkání, Rumburk hraje dobře. Pokusíme se ale zvítězit a budeme čekat, jak dopadne Milešov," dodal.

Sestava: Dráb - Žid, Valenta (Strnad), Guth – Svoboda (Stehlík), Kubaška, Paseka, Hůla - Janda, Černohorský, Holly (Pliska)

Branky: 2x Holy, Černohorský