Jdi na obsah Jdi na menu

25.kolo

8. 6. 2013

FK ČL Neštěmice - TJ Mojžíř 1 : 1 (1:0)

Domácí tým nastupoval do utkání s nadějí, že vedoucí mužstvo tabulky Milešov, ztratí nějaké body v posledních třech kolech. Tak bodová kalkulace byla jasná, vítězství nad Mojžířem a zisk tří bodů. Základní sestava našich se musela měnil, kromě potrestaných Martínka a Dobeše, nenastoupili další hráči, Kubaška, Žid a Strnad jsou na dovolené. Navíc mužstvo Mojžíře umí na přední celky tabulky zahrát. Na jaře sebrali tři body venku Střekovu, Pokraticím a doma dva body Milešovu. Naopak domácím se v derby nedaří. Ztratili jsme celkem devět bodů (4 - Střekov, 3 - Libouchec,2 - Mojžíř). V úvodu utkání jsme si vytvořili mírnou převahu, nastřelili jsme břevno, míč se odrazil zpět do pole, ale branku se vstřelit nepodařilo. Ve 23. minutě se po pravé straně uvolnil Holly střelec posledních zápasů a technickou střelou k levé tyči zavěsil 1:0. Poté jsme na bránu Mojžíře pár střel vyslali, ty likvidoval brankář Koucký, nebo mířily mimo. Od 27. minuty hráli hosté bez vyloučeného Saidla, který stáhl našeho Svobodu, který by šel sám na brankáře. Hosté se poté zatáhli na své polovině a podnikali jen sporadické protiútoky, ty likvidoval brankář Dráb. Do konce první půle se skóre nezměnilo. Po přestávce, hosté nasadili Tichovského. Ten svou výškou a pohybem dělal našim hráčům v záložní řadě problémy. Nemohli jsme se dostat do tempa. Hosté vytušili, že se našim přestává dařit a ve snaze o vyrovnání nasadili do hry Krále. Ten nebyl na hřišti ani dvě minuty, kdy po rohovém kopu nekrytý hlavou vyrovnal na 1:1. Naši začali míče nakopávat na polovinu Mojžíře, kde stažení hosté stačili míče odebírat a tak se hrálo jen od vápna k vápnu. Když jsme se dostali přes obranný val hostů, udělali naši zpětnou kličku místo přihrávky na volného hráče nebo na křídla. Akce pak končily za brankovou či postranní čarou. Rohové kopy našich nevycházely. Ani početní výhody jsme nedokázali nevyužít. Po pravdě to na hřišti nebylo ani znát, a tak remíza je spravedlivým výsledkem. Po ztrátě dvou bodů se nám postup do Krajské soutěže značně zkomplikoval.

Článek připravil: Jiří John

Sestava domácí: Dráb - Klier, Guth, Valenta (75´Kubala), Hůla - Paseka, Svoboda, Janda, Holly - Stehlík, Černohorský

Sestava hosté: Koucký - Seidl, Fiala, Valenta, Valta (88´Učeň), Sikora, Zabloudil, Cigánek (46´Tichovský) - Vitásek, Růžek, Sládeček (61´Král)

Branky: Holly - Král

Hl. rozhodčí: Jan Novotný z Čížkovic

Žk: 1:0 (Stehlík)

Čk: 0:1 (27´Seidl)