Krajský přebor 10/11

Krajský přebor mužů

30. kolo krajského přeboru máme doma Žatec.

5          :           1     (4:1)

Utkání mělo nadprůměrnou úroveň a vše podstatné viděli diváci už v prvním poločase, kdy se neštěmická mašina rozjela na plné obrátky. Jen čtyři minuty a poprvé se změnil stav zápasu. Po rohu se hlavičkou prosadil loučící se Soukup a v desáté minutě se dostal k odraženému míči útočník Janda, který nezaváhal. Klíčové byly standardní situace. Z jedné z nich se po centru na zadní tyč prosadili i hosté. Ale Neštěmice znovu udeřily. Valenta po kombinační akci zvýšil a do přestávky se prosadil ještě Bartoš. Účet uzavřel ve druhém poločase Janda. Škoda, že už je konec sezony, prohlásil s úsměvem asistent Neštěmic Martin Beránek.

29. kolo krajského přeboru jsme jeli hrát do Chomutova na hřiště lokomotivy.

0          :           0      (0:0)

Neproměňování šancí je černou můrou našeho týmu. Proto jsme přišli v tomto zápase o dva body, říká asistent trenéra M. Beránek. Původně by bod bral, jelikož díky marodům jelo do Chomutova jen torzo týmu. Nasazení a dobrá obranná činnost však dokázala domácím hodně znepříjemnit  život. Domácí dvakrát v 7min utkání vykopávali míč z vlastní brakové čáry. Celý zápas jsme byli lepším týmem, ale ty neproměněné šance nás připravili o pěkné tři body. Poslední zápas krajského přeboru hrajeme doma s Žatcem a rozhodně budeme chtít vyhrát, tvrdí asistent M. Beránek.

28. kolo krajského přeboru jsme doma hostili Štětí.

5          :           1      (1:1)

Velice rozpačitý první poločas a několik neproměněných šancí tváří v tvář brankaři soupeře. Ujali jsme se vedení pěknou brankou T. Nováka, ale pak se na kopačky našich kanonýrů přilepila smůla. To co jsme dokázali zahodit, to se hned tak nevidí. Škoda snad jen, že  dalekonosná střela Valenty až z naší poloviny hřiště, kterou brankář hostí s velkým štěstím vytlačil na roh, neskončila v brance i tak to byl velice krásný fotbalový moment, který diváci odměnili velkým potleskem.  Několik minut před koncem poločasu jsme však nedůsledně bránili naši šestnáctku a soupeř trestal vyrovnávacím gólem. Ve druhém poločase jsme zlepšili zakončení našich brejků. A hned krátce po zahájení druhého poločasu jsme po krásné akci skórovali. Smůlu z kopaček, jsme nechali v šatně a to se odrazilo do proměňování našich šancí. Soupeře jsme do ničeho výrazného nepustili. K prvnímu zápasu za chlapy se dostalo i dalšímu z našich dorostenců Davidu Babačovi.

27. kolo jsme byly hosty v Horním Jířetíně.

1            :           1      (0:1)

Dobrý bodík z venku i když jsme dle sdělení asistenta trenéra M.Beránka klidně mohli pomýšlet na celé tři body.

26. kolo jsme hostili doma soupeře z Krupky.

3          :            1       (2:1)

25. kolo krajského přeboru jsme hráli v Lovosicích.

0           :            4       (0:4)

První výhra venku. Konečně se nám zadařilo na hřišti soupeře a vezeme si plné tři body . Zlomový okamžik zápasu byla neproměněná penalta hostí za stavu 0:1 pro nás, kterou kryl náš brankář V.Strachoň. Všechny čtyři góly jsme soupeři naložili již v prvním poločase a tu druhou půli jsme jen udržovali skóre a hráli na brejky. Žádný se nám však nepodařilo proměnit v gólovou slávu. S výkonem mužstva jsem spokojen, prohlásil asistent trenéra M.Beránek.

24. kolo krajského přeboru : derby máme doma TJ Střekov.

2           :           2       (1:1)

Ústecké derby. Jsme zklamaní, tenhle zápas jsme měli vyhrát. Celý zápas jsme byli lepším týmem, soupeře přehráváme ve všech směrech. Je to ale pořád to samé, zase jsme spálili spoustu šancí. Soupeři navíc skvěle zachytal brankář Souček. Bodík z tohoto zápasu je pro nás hodně málo.

23 kolo jsme hostovali v Bezděkově.

2         :           0       (1:0)

22. kolo krajského přeboru jsme přivítali Tatran Kadaň.

5         :           1       (1:1)

Naši borci sice nepředvedli jejich nejlepší výkon, přesto soupeře vysoko přehráli. A to zejména tím, že lépe zvládli disciplínu v utkání. Našemu hrajícímu trenérovi T.Novákovi se dokonce v utkání povedl (hattrick) a to tím, že mu jeden gól nebyl uznán pro pomyslný ofsajd, druhý si dal vlastní a třetím gólem otočil výsledek. Soupeř uviděl celkem tři červené karty a tak dohrával s torzem mužstva. V našem týmu se také dočkal svého prvního mistrovského startu v utkání náš hráč Tomáš Netymach (hrající ještě za dorost) byť nastoupil do utkání jen na pár minut. Jeho zařazení do kádru svědčí o tom, že trenéři se nebojí pracovat a vytáhnout si talentovaného hráče z vlastní líhně. Toto je jistě dostatečným motivačním prostředkem pro další mladé fotbalisty z široké mládežnické základny, kterou FK ČL Neštěmice disponuje.

21. kolo krajského přeboru jsme hráli na TJ Proboštov

0         :         0       (0:0)

20. kolo Krajského přeboru jsme hostovali na  FK Litoměřice.

1        :         0       (1:0)

Jako první se dostali do vyložené šance hosté. Valenta dělovkou pod břevno vystrašil domácího gólmana Diveckého. Jeho zákrok byl však brilantní a tak střelu vytáhl na roh. Rozhodnutí celého utkání pak přišlo již v 15 min zápasu, když náš brankář Dráb nepochopitelně namazal domácím a ti jeho hrubou chybu potrestali. Trochu nás to v první půli srazilo do kolen. Druhý poločas jsme vystřídali, nová krev nalila našim do vínku agresivitu a byli jsme lepším celkem na hřišti. Domácí se obávali o výsledek, jen se bránili a nám naopak chybělo to pověstné finální zakončení, kterému se říká gól. Nepodařilo se nám stav utkání vyrovnat ani zvrátit a proto odjíždíme domu poraženi tím nejtěsnějším rozdílem.

19. kolo jsme v krajském přeboru dospělých přivítali na našem hřišti klub FK SIAD SOUŠ.

1         :         1     (0:0)

Překvapivě pro domácí fandy skončilo toto utkání jen remízou. Našim barvám rozhodčí nic nepovolili a tak se nám podařilo vyrovnat, až po hrubé chybě hostujícího gólmana v 88 min. Důrazem se prosadil náš nejlepší střelec Lukáš Krok a zachránil náš tým od porážky na domácím hřišti.

Přípravné utkání s  FK Ústí nad Labem jenž je účastníkem naší nejvyšší fotbalové soutěže.

0          :          4      (0:2)

V tomto zápase jsme s FK Ústí n/L byli takovým sparingpartnerem v ligové reprezentační přestávce. Naši chlapi si v tomto utkání alespoň pořádně vyzkoušeli defenzivní činnost obranné řady. Rádi jsme tímto utkáním našemu ligovému celku pomohli zůstat alespoň částečně v zápasovém rytmu a doufáme, že jeho postavení v ligové tabulce se zlepší ke spokojenosti ústecké fotbalové veřejnosti a skalních fandů.

18. kolo zajíždíme k soupeři zvučného jména a nečeká nás nic lehkého, i když z posledního klání jsme vyšli vítězně.

1         :          0         (1:0)

Po tuhém boji a spousty neproměněných šancí tentokrát vítězí domácí z Blšan, i když jen těsným rozdílem. Škoda, že jsme i zde neurvali alespoň bodík.

17. kolo krajského přeboru dospělých a tudíž první domácí utkání jarního kola letošní soutěže jsme hostili soupeře z Modré.

5         :          0         (3:0)

Soupeře jsme předčili po všech stránkách, jak herní tak taktické a výsledek to je jen třešnička na dortu.

16. kolo první jarní utkání sezóny 2010/2011  krajského přeboru dospělých jsme zavítali k vedoucímu celku tabulky.

0          :          0        (0:0)

Naši borci dokázali přivézt z tohoto utkání cenný bod. Myslím si, že se to mnoha celkům na hřišti tohoto soupeře nepodaří.