Jdi na obsah Jdi na menu

10.kolo Kr.př.

12. 10. 2013

FK ČL Neštěmice - TJ Sokol Březno 3 : 1 (2:1)

S předposledním celkem tabulky jsme se naposledy střetli v roč.93/94 (doma 6:0, venku 0:3). Hned od úvodu utkání jsme šli za vítězstvím a k tomu nám pomohla rychlá branka vstřelená Krokem, kterou už za brankovou čárou ještě dorážel pro jistotu Novák. Po té se hra vyrovnala i se šancemi hostí ze standartních situací, ale Matějka si s nimi poradil. Když Paseka s trestného kopu zvýšil naše vedení na 2:0, naši v obranné činnosti polevili a výsledkem bylo snížení o dvě minuty později hosty na 2:1. Od tohoto okamžiku jsme se začali obávat o výsledek a zahrávali balóny opět našim stereotypem. Nakopáváním míčů na půli hostů, kde si vyšší hráči hostí snadno s nimi dokázali poradit a rozehrávat je na své spoluhráče. Štěstí pro nás bylo, že jejich akce končili buď nepřesnou střelbou, nebo přihrávkou. Tak se skóre do poločasu nezměnilo. V úvodu druhé půle, byla snaha hostí o vyrovnání viditelná i za cenu žlutých karet, ale přítrž tomu dal střídající Lácha, který naše vedení zvýšil technickou finesou na 3:1. Od této chvíle jsme měli zápas pod kontrolou, přesnou kombinační hrou po zemi. Škoda nastřelené tyče Vošahlíkem, který prošel přes půl hřiště v 75 minutě. Naši měli další příležitosti zvýšit vedení, ale střelba šla do středu branky, kde stál brankář Luks a stačil ji pochytat. V závěru utkání se hosté soustředili jen na obranu, škoda že jsme nedokázali využít vytvořené šance. Bylo to naše první zasloužené domácí vítězství. Kazem bylo jen vydatně deštivé počasí, po celou dobu utkání a díky tomu i malá návštěva diváků. Zajímavost, hosty trénuje Josef Jebavý, bývalý ligový hráč Slávie Praha. V dalším kole zajíždíme do Loun, kde můžeme bodovat. Pak nás doma čekají silné celky Blšan a Krupky.

Článek připravil: Jiří John

Sestava: Matějka - Žid, Babača, Novák, Hůla – Svoboda (65´Lácha), Paseka, Kubaška (79´Janda), Vošahlík – Martínek (82´Černohorský), Krok (75´Stehlík)

Branky: Krok 4´, Paseka 25´, Lácha 69´- Rezek 27´

Žk: 1 : 4