Jdi na obsah Jdi na menu

14.kolo Kr.př.

9. 11. 2013

FK ČL Neštěmice - TJ Krupka 2 : 3 pn (2:2)

Tak jako před 14 dny (proti Blšanům) jsme nastupovali nyní proti 3. týmu stávající tabulky přeboru s nejlepší útočnou řadou v soutěži, která zatížila konta svých soupeřů 38 vstřelenými brankami. Úvod utkání, byl jako přes kopírák s Blšany, kdy jsme doma už po třetí faulovali ve vápně v 7 minutě a hosté proměnili nařízený pok. kop svým nejlepším střelcem Křížem 0:1. Opět jsme se nepřesnými přihrávkami horko, těžko dostávali na polovinu soupeře a tak naše obranné řady vč. brankáře čelily útokům a střelám soupeře. V 38 minutě Watzka unikl naší obraně po levém křídle, ale neměl komu přihrát, tak vystřelil z úhlu bodlem, jeho trefa šla od tyče do brány stav 0:2. Naši nastoupili do 2. půle ve stejné sestavě, ale s odhodláním změnit skóre. Hra se začala vyrovnávat, vytvořili jsme si i šance jako ve 47´min. Janda hlavičkoval ve vápně nad bránu, se střelou Paseky měl brankář Prokeš starosti, ale k dorážce tam nikdo z našich nebyl. Paradoxem byl fakt, že hl. rozhodčí Mecl je z Neštěmic, ale hostům odpustil 2x ruku ve vápně, čímž si proti sobě dosti popudil přítomné diváky domácích a za protest udělil Krokovi žlutou kartu. Tyto fakty ještě více vlily do žil našich hráčů a k překvapení se soupeř začal soustřeďovat více na obranu. To se mu dařilo do 81´, když po střele našich ve snaze míč odehrát mimo branku tečoval Holly do vlastní sítě. O dvě minuty později bylo vyrovnáno, když Krok nekompromisní střelou z pravé strany zavěsil k levé tyči na 2:2. Vrcholem byla opět situace, když jsme po té vstřelili regulérní branku, kdy míč byl za brankovou čarou cca 40cm, ale tím, že míč nevlétl do sítě pomezní rozhodčí Materna (je z Chlumce) na dotaz hlavního, gól nebyl uznán, čímž domácí poškodil a opět vyvolal negativní reakce jak hráčů tak diváků. Nerozhodný stav se do konce utkání nezměnil a tak o bodovém zisku rozhodovaly pok. kopy. Za hosty je proměnili střelci Bačkovský, Helísek a Watzka, za domácí Paseka, Lácha, ale Krokovi ji brankář chytil a tak šťastnější hosté si odvážejí 2 body, domácí jen jeden. Vzhledem k průběhu 1. půle, kdy doma po několikráte zaostáváme svou hrou i zákroky ve vápně je bodová odměna oprávněná, ale nutno poznamenat za přispění rozhodčích. Nezbývá nic jiného, než opět se pokusit bodovat venku v Proboštově, kde nás čeká derniéra podzimní části. Jako zajímavost, že v týmu hostí proti nám hráli 3 fotbalisté Holly, Zvonek a Kříž, kteří v nedávné minulosti hráli za nás. Je tam ještě Fousek Pavel, ale ten byl služebně pryč.

Článek připravil: Jiří John

Sestava Neštěmic: Matějka - Žid, Babača (74´Hůla), Novák, Klier - Paseka, Lácha, Janda (74´Vošahlík), Kubaška - Krok, Stehlík (74´Svoboda)

Sestava hostí: Prokeš - Helísek, Bačkovský, Rada, Bičák - Watzka, El-Eraidi (62´Ptáčník), Zvonek (64´Hricák), Holly – Tikovský (88´Řezníček), Kříž (75´Lejček)

Branky: Krok 83´, Holly 81´vlastní -7´Kříž z pk, 38´Watzka

Žk: Žid, Krok - Rada, Bičák