Jdi na obsah Jdi na menu

8.kolo Kr.př.

28. 9. 2013

FK ČL Neštěmice - FK Litoměřice 1 : 4 (0:3)

Hosté se představili jako tým z té lepší poloviny tabulky, kteří v normální hrací době nepoznali hořkost porážky (prohráli na p.k. doma s Proboštovem a venku na p.k. v Bílině). Od úvodního hvizdu si vytvořili převahu, když v šesté minutě ve vápně zasáhl míč volejbalově Kubaška, tak z nařízeného pokutového kopu se ujali vedení Dolejškou 0:1. O jedenáct minut později, hosté vyšachovali celou naši obranu rychlými narážečkami a F. Novotný zvýšil vedení na 0:2. Stejnou akci provedl soupeř čtyři minuty před koncem první půle, kdy Hranička zvýšil na 0:3. Naši se svou nakopávanou hrou nezmohli vůbec na ohrožení hostující branky. Po zemi jim to nešlo, protože přihrávky byly nepřesné. Do druhé půle provedl trenér Beran dvě střídání, hosté pod vlivem brankového náskoku ve hře trochu polevili a tak se hra vyrovnala. Naši si začali více věřit v přihrávkách i po zemi a tak v 58 minutě se podařilo Kubaškovi střelou z dvaceti metrů “angličanem“ snížit na 1:3. Vypracovali jsme si i další příležitosti, ale střelecké zakončení z naší strany bylo jako malá domů, to pro zkušeného Divackého byly lahůdky. Hosté provedli také prostřídání dvou hráčů, pro nás to znamenalo, že měli Litoměřičtí míč více na svých kopačkách. Výsledkem byla branka v naší síti v sedmdesáté minutě střídajícím Císařem 1:4. Na snížení výsledku jsme však neměli. Opět jsme se snažili míč nakopávat na území hostů, ti jej snadno odehrávali, ze založením rychlých proti útoků si naše obranné řady tentokrát dovedli, včetně brankáře poradit. Konečný výsledek se do konce utkání už tedy nezměnil. Hosté zvítězili zaslouženě díky naši slabé první půli, byli technicky i fotbalově lepší. Zajímavostí je skutečnost, že za nás nastoupila další posila z Teplic hráč Patrik Lácha, který byl účastníkem mistrovství Evropy do 19 let za ČR před dvěma lety. Tomáš Žid sehrál 100 mistrovský zápas a Krok 60 mistrovské utkání za naše mužstvo.

Článek připravil: Jiří John

Sestava: Matějka - Žid, Klier, Novák (46´Babača) – Svoboda (46´Stehlík), Lácha, Martínek (70´Ren), Janda - Paseka, Krok (80´Černohorský)

Branky: Kubaška - Dolejška z pk, Novotný F, Hranička, Císař

Žk: 4 : 1 Klier, Novák, Svoboda, Kubaška - Grunert