Jdi na obsah Jdi na menu

8.kolo Krajského přeboru

FK Žatec - FK ČL Neštěmice 2:0 (0:0)

Fotbalisté Žatce vydřeli důležité tři body

V sobotním utkání s houževnatým soupeřem podali bojovný zodpovědný výkon a nakonec se k nim přiklonilo i štěstí.

Velmi důležité tři body vybojovali v sobotu 26. září fotbalisté Slavoje Žatec, když v utkání krajského přeboru porazili na svém hřišti celek Neštěmic 2:0. Byla to jejich teprve druhá výhra v soutěži, kam sestoupili po červnovém pádu z divize. Vstup do krajského přeboru se jim nevydařil a trochu nečekaně se po pár kolech stejně jako loni znovu dostali do pásma týmů bojujících o záchranu. Tři body za vítězství mohou mít v konečném účtování cenu zlata, Žatec díky nim poskočil na 14. místo a trochu stáhl náskok klubů před ním v tabulce.

Žatečtí hráči tentokrát podali bojovný a zodpovědný kolektivní výkon, rvali se o každý balon, houževnatého soupeře dobře bránili. Oba týmy byly vyrovnané, hra dopředu se jim příliš nedařila, kombinačních akcí bylo jen velmi málo, spíše šlo o tuhý boj ve středu hřiště.

První gól padl z penalty

V prvním poločase diváci mnoho pohledných momentů neviděli. Žatečtí se mohli ujmout vedení ve 25. minutě, když se po pěkné přihrávce na chvíli ocitl sám před hostujícím brankářem Richard Zelinka, ale místo rychlé střely se snažil brankáře přehodit padáčkem, jenže míč směřoval nad branku. Hráči Neštěmic odpověděli hned vzápětí, kdy domácí tým přitlačili na jeho polovině a kopali v rychlém sledu dva rohy. Závary před žateckou bránou po rohových kopech byly v obou případech velmi nebezpečné, ale obě střely dobře vychytal domácí brankář Kamil Weisser.

První gól padl až ve druhém poločase, a to z penalty. Ta byla k radosti domácích fandů nařízena v 52. proti Neštěmicím za předchozí faul Krnce. Antonín Hynek míč neomylně a přesně poslal k pravé tyči – 1:0.

Pojistku přidal Tomáš Hynek

Hosté potom převzali iniciativu a Žatec začal bránit hubené vítězství. Domácí hráči se stáhli na vlastní polovinu a zodpovědně bránili, neštěmické soupeře do mnoha šancí nepustili. Přesto se hosté mohli radovat v 63., kdy zahrávali rohový kop a po prudké hlavičce jednoho z útočníků se oba týmy i diváci ještě pár minut dohadovali, jestli balon skončil v bráně či nikoli. Rozhodčí gól každopádně neuznal a hrálo se dál, jediným výsledkem vypjaté situace byla jen žlutá karta pro hostujícího kapitána. K ukončení nejasností by v té chvíli pomohla snad jen nějaká ta šikovná „hokejová kamera".

Neštěmičtí dál tlačili a Žatečtí odvraceli jejich pokusy. Vysvobození pro domácí a konec obav o výsledek přinesla až 90. minuta, kdy Tomáš Hynek utekl do brejku po pravé straně a přesnou křížnou střelou překonal hostujícího brankáře Dominika Čermáka – 2:0.

team.jpg Čermák – Hrabánek, Soukup, Hönl, Krok (Martínek 46´), Růžička, Valta (Sukama 70´), Křivan, Krnec (Stehlík 53´), Holly, Klier

Připraveni do hry: Rygl, Wajshajtl, Stukheil