15.kolo

31. 3. 2013

FK ČL Neštěmice - FK Litoměřice 5 : 7 (4:1)

Komentář trenéra – M. Janda

V prvním poločase hráči plnili veškeré úkoly, které dostali. Hra se musela líbit. Bohužel se nepovedl konec zápasu, kdy hráčům docházeli síly, a otěže zápasu přebral soupeř. Musím uznat kvalitu soupeře, který měl na hřišti 4-5 výborných hráčů, ale v prvním poločase se neprosadili. Naši hráči k nim přistupovali velice dobře, co jsme si v kabině řekli, ale bohužel závěr zápasu byl jiný, než jsme si představovali. Z toho se musíme poučit. V dalších kolech nás čekají jak silnější tak slabší soupeři, mužstvo se zkonsolidovalo a na našich hráčích byla vidět chuď hrát. Zároveň bych chtěl poděkovat p. Kolenatému, který nám půjčil čtyři hráče ze st. žáků. Někteří z nich nastoupili v základní sestavě. Musím říci, že nás nezklamali.

Kde jste viděl největší příčinu, kdy hosté v rozmezí několika minut vstřelili několik branek?

Přestali jsme bojovat, špatně jsme dostupovali soupeře. Také jsme museli některé hráče vystřídat, Baláček hrál za st. dorost.  Pecháček měl v nohách většinu zápasu za st. dorost,  dokonce vstřelil branku. Do zápasu nastoupili i hráči, kteří se perou o základ ve st. dorostu. V ml. dorostu tito hráči hrají v základní sestavě. To znamená, že se všichni musejí prostřídat, aby se dostali také do ostrého zápasu. Dá se říci, že v současné době vaříme z vody, kluci chodí na tréninky na nichž většinou poctivě trénují  a určitě postupem času se budou stále zlepšovat. Dnes proti nám nastoupil jeden z lepších soupeřů, druhý poločas si určitě alespoň remízu zasloužil. Chtěl bych se jen okrajově zmínit o přísné penaltě, kterou proti nám nařídil rozhodčí Doubek. Po penaltě to soupeře zvedlo z kolen a snížili na rozdíl dvou branek. Mladší dorostenci nejsou ještě tak odolní, aby to po taktické stránce lépe zvládli, takže tato branka na nich nechala trochu známky a dá se říci, že se trochu položili. Ale i tak bych chtěl mužstvu za dnešní hru poděkovat

Sestava: Vávra, Bernášek, Lai, Mecl, Král, Patrik, Baláček (Sak),                              Zikmundovský, Dvořák, Duna, Gulykáš (Svoboda),                                       Brodský (Pecháček)

Branky: 2x Baláček , 1x Gulykáš, Duna, Pecháček