Jdi na obsah Jdi na menu
 

2. 8. 2018

Oslavy stoletého výročí Neštěmicím pořádně zhořkly

Oslavy stoletého výročí Neštěmicím pořádně zhořkly

Smutnou tečkou nakonec končí letošní sezona pro fotbalisty Neštěmic. Oslavy stoletého výročí tradičního klubu pokazil dodatečný sestup z krajského přeboru do 1. A třídy.

Neštěmičtí se před sezonou vydaly cestou vlastních odchovanců, už v průběhu podzimu nastoupili čtyři mladíci, na jaře je doplnili další dorostenci. Ač těsně, Lev se nakonec dokázal zachránit, když v posledním kole získal potřebný bod v Kadani.

Jenže nyní je všechno jinak. Vzhledem k tomu, že z Fortuna národní ligy nakonec sestupuje Olympia Praha místo Vítkovic (Olympia se sice zachránila, ale pak se přihlásila do ČFL pozn. red.), mění se i počet sestupujících v nižších soutěžích. Zatímco Morava na tom vydělá, Česko je zklamané.

„Ty důvody úplně neznáme, bohužel se s tím nedá nic dělat. Žádné odvolání či protest nepřipravujeme, vzhledem k tomu, že je to záležitost vyšších soutěží, bylo by to stejně nejspíš zbytečné,“ okomentoval situaci sekretář klubu z Ústecka Hynek Čech.

Neštěmice tak čeká kromě sestupu i odliv hráčů, kteří budou chtít zůstat v krajském přeboru. „Ti nejzkušenější už odešli, budeme ale pokračovat v cestě našich mladých odchovanců a věříme, že se do krajského přeboru brzy vrátíme,“ dodal Čech.

Autor: Daniel Brzák ustecky-denik.jpg