Jdi na obsah Jdi na menu
 

12. kolo I.A třída

TJ Mojžíř - FK Neštěmice 1:0 (0:0)

Ústecké „El Clásico“ ovládl před parádní kulisou Mojžíř

Fantastická kulisa sledovala jedno z největších ústeckých derby, které rozhodla jediná trefa.

Nevídané! Na ústecké „El Clásico“, tedy slavné derby, mezi Mojžířem a Neštěmicemi zavítalo 450 diváků. Ti navíc viděli vítězství domácího celku proti favoritovi, duel rozhodla branka Víta Fialy.

Neštěmičtí byli po celý zápas aktivní, zatímco Mojžíř spíše bránil, jenže snaha hostujících hráčů jako by končila na hranici domácí šestnáctky. Mojžíř pozorně bránil, soupeře do příliš šancí nepouštěl, naopak po změně stran sám udeřil. Na rohový kop Schmieda si naskočil Fiala a hlavou rozhodl.

„Hráli jsme přesně to, co jsme chtěli. Organizovaně dozadu a čekali jsme na chyby soupeře,“ těšilo domácího trenéra Michala Kubce, který musel zaskočit na pozici brankáře. „Neštěmice měly sice více ze hry a častěji držely míč, ale vlastně si za celý zápas nedokázaly vytvořit žádnou vyloženou šanci.“

„Neumíme hrát na malých hřištích, kde je to více soubojové,“ hodnotil naopak neštěmický David Kubala, jenž odehrál celou loňskou sezónu právě za Mojžíř. „Mojžíř na domácím hřišti umí, šel více za výhrou, kterou si nakonec zasloužil,“ dodal sportovně.

Kromě branky Fialy ještě zahodil velké příležitosti Vitásek, který se už v první půli po nedorozumění hostující defenzivy ocitl úplně sám před prázdnou brankou. Po změně stran zklamal také Schmied, jenž rovněž před prázdnou brankou trefil špatně centr Vitáska.

„Hosté nám zatopili jen v závěru, kdy měli dobrou příležitost z přímého kopu z hranice vápna, naštěstí zamířili nad,“ uzavřel hodnocení Kubec, jenž se mohl následně ponořit, stejně jako celý Mojžíř a téměř pět stovek fanoušků, do víru oslav.

„Kulisa byla skvělá, užili jsme si to“

Mojžíř Fotbalisté Mojžíře zdolali ve 12. kole I. A třídy favorizované Neštěmice 1:0. Utkání přihlíželo na poměry této soutěže neuvěřitelných 450 diváků! To si v pozápasovém hodnocení pochvalovali i neštěmický David Kubala, jenž hrál celou loňskou sezónu za Mojžíř, i domácí kouč Michal Kubec, jenž musel zaskočit v brance.

Co bylo podle vás rozdílovými momenty v utkání?

Kubec: Asi náš brzký gól po změně stran. A pak štěstí v závěru při přímém kopu hostů z hranice vápna. Klíčové asi bylo i to, že nenastoupil od začátku Česlák, který nám dělal poté, co přišel na hřiště, velké problémy.

Kubala: Celkově náš výkon. Věděli jsme, co bude Mojžíř hrát, přesto jsme si nevypracovali žádnou vyloženou šanci. Když to řeknu hloupě, směrem dozadu na nás stačil Pavel Král, který zastavil veškeré naše akce.

Jak vy osobně vnímáte derby mezi oběma celky?

Kubec: Já jsem od malička Mojžířák, takže pro mě je to vždy vyhecované. Už v žácích, když někdo přestoupil nebo šel na hostování do Neštěmic, to byla rivalita. Pro mě to platí dodnes.

Kubala: Jsou to parádní zápasy. Pro mě osobně obzvlášť, protože jsem v Mojžíři odehrál celou loňskou sezonu a mám na to jen ty nejlepší vzpomínky. Přál bych si, aby takových zápasů, s tak fantastickou kulisou, bylo více. Návštěva 450 diváků nechodí snad ani v lize na Duklu. (smích)

Návštěva 450 diváků je fantastická, co se k tomu dá dodat? Užili jste si kulisu?

Kubec: Jednoznačně. Myslím, že nás nakonec ani nemrzí nepřekonaná hranice pěti stovek fanoušků. Celý zápas nás podporovali, fandili, lidé stáli i na stráni kolem hřiště. Bylo to něco neuvěřitelného.

Kubala: Už jsem to zmiňoval. Kulisa byla výborná, nemám, co bych tomu vytkl.

Je něco, co vám v derby chybělo nebo co vás zklamalo?

Kubec: Možná snad jen lepší počasí a trošku pohlednější fotbal z naší strany. Jinak jsme ale vyhráli, takže si nemám na co stěžovat. Nevím, jak fanoušci, ale my jako hráči jsme si to strašně užili.

Kubala: Asi náš výkon a to, že jsme z derby odešli poraženi.

Michale, vy jste si užil derby netradičně ze hřiště z pozice gólmana, jaké do bylo?

Kubec: Poslední dobou nám nic moc jiného nezbývá. Moc práce jsem ale neměl, párkrát jsem vyběhl sebrat míč. Spíš to bylo náročné na psychiku, zdirigovat obranu.

Davide, vypsal jste něco do kasy v případě výhry?

Kubala: Tisícovku, bohužel zůstala nevyužita.

Autor: Daniel Brzák ustecky-denik.jpg

team.jpg  Čermák – Reischel J, Stukheil, Sloup , Memeti, Martínek, Lácha, Horváth, Kubala (Wajshaitl 66´), Urbánszký, Pek (Česlák 61´)

team.jpg Reischel O, Lai, Kolenatý, Jahoda, Stehlík

branka.png   

karty.png Žk: 2:0

pistalka-i.png: Stupka Josef - Materna Jiří, Vacek Jan

divaci.png: 450

foto.png