Jdi na obsah Jdi na menu
 

6. 4. 2013

16.kolo

FK ČL Neštěmice - Plaston Šluknov 11 : 0 (6:0)

Domácí hned od úvodního hvizdu rozhodčího na 6. tým tabulky vlétli svou agresivitou a rychlou rozehrávkou do útočné vozby a výsledkem bylo nastřelení jednoho břevna a tyče hostí. Svou kanonádu začal Valenta prudkou ranou k tyči v 7.min jsme vedli 1:0. O 3 min později z takřka stejné vzdálenosti z voleje se opět Valentova prudká střela odrazila od břevna za záda brankáře Bednáře na 2:0. V 17.min po pěkné kombinaci záložní řady zvyšoval Paseka na 3:0. Ve 27.min stejná řada Kubaškou zvýšila vedení na 4.0. Po 1.min  dostal míč do volného prostoru ve vápně Martínek, aby zakončil na 5:0 a v 38.mi s podobné akce skóroval Stehlík na 6:0.


Ve druhé půli naši pokračovali ve stejném tempu a výsledkem bylo ve 47.min zvýšení skóre Kubaškou na 7:0. O 8.min později opět po kombinaci záložní řady zvýšil opět Kubaška na 8:0 a  z hlediště se ozývalo dejte jim deset. Hra jako by upadla do nepřesnosti s obou stran, proto se trenér Beran rozhodl k oživení střídáním v každé řadě jedním hráčem. Po úniku Martínka ve vápně byl sražen brankářem hostí a v 72.min proměnil poutový kop  Paseka na 9:0. O 10.min později stejný hráč zvýšil na 10:0Když už to vypadalo, že přání diváků bylo splněno a další branka nepadne, dostal se před branku nekrytý Martínek, který z centru z pravé strany zvýšil na konečných 11:0. Hráči hostí po našich rychlých akcích a kombinací nevěděli kam dřív skočit a tak diváci viděli z naší strany neustálou pestrost ve hře a pěkné branky. Soupeř oproti Březinám byl kompletní, ale na hře Plastonu to nebylo vůbec znát, proto odešel tak vysoko poražen. V příštím kole nás čeká utkání v Hrobcích, kam přijedeme jako nový lídr tabulky.

Článek připravil: Jiří John 

Komentář trenéra: Martina Berana 

Utkání se ještě hrálo na umělé trávě a měli jsme trochu obavu jak překonat zhuštěnou obranu. Důkladně jsme se připravili a obavy vzali za své, když jsme v 15.min vedli 3:0. Hráli jsme hodně aktivně, soupeře jsme napadali už při jeho rozehrávce, dobře jsme  kombinovali a kupodivu i přesně zakončovali. Výsledek hovoří za vše.

Rozhovor s trenérem: Martina Berana 

Před utkáním jste měl obavy z tohoto zápasu, ale dopadlo to určitě nad očekávání?

Viděl jsem sestřih zápasu, kdy Šluknov hrál v Hrobcích, kde vyhráli 5 : 3, takže jsem měl trochu obavy. Taktiku jsem připravil tak, abychom vstřelili do desáté minuty jednu, nebo dvě branky. Hráči dodrželi to, jak jsme si řekli a určitě jsme byli jednoznačně pány na hřišti. Přehrávali jsme je jak kombinačně, napadáním tak střelecky. Já jsem velmi spokojen, jak s výsledkem a ten je asi hodně překvapivý, tak i s výkonem mužstva. Dnes bych nechtěl nikoho vyzdvihovat za předvedený výkon, každý jednotlivec si plnil své povinnosti, jak měl. Všichni hráli na maximum tak do šedesáté minuty, pak hra trochu polevila. Celkově jsem hodně spokojen.

Tým Neštěmic má dost rychlostně vybavených hráčů, dnes se hrálo opět na menším hřišti, které by těmto hráčům nemělo tak vyhovovat. Již ve druhém zápase se to nepotvrdilo?

Moje teorie o tom, že na malém hřišti se mažou rozdíly, že slabší mužstvo může lépe bránit, že rychlonozí hráči se tak neprosadí, trochu vzaly za své.

Václav Žaloudek 

Ústecký deník ustecky-denik.jpg

Branky: 3x Kubaška, Valenta (1x penalta), 2x Paseka, Martínek,                                 1x Stehlík

 

Sestava: Dráb - Žid, Strnad, Klier, Doboš (Guth), - Kubaška, Valenta,                        Paseka, Holly (Svoboda), Martínek, Stehlík (Janda)

Hl.rozhodčí Šimeček Libor

Diváků: 80 

 

foto.png  kamera.png