Jdi na obsah Jdi na menu
 

15. 6. 2013

26.kolo

FK Jiskra V.Březno  FK ČL Neštěmice 0 : 4 (0:1)

Neštěmice na závěr smetly Velké Březno

Parádní kanonádou zakončili letošní sezonu v 1.A třídě fotbalisté Neštěmic. Ač byli v zápise o utkání uvedeni jako hosté, rozstříleli na domácím trávníku velkobřezenskou Jiskru 4:0 a sezonu tak zakončili vítězně. Hráči Velkého Března, kteří mají kvůli povodni nepoužitelné hřiště a také jiné starosti, působili v utkání odevzdaným dojmem a to především ve druhé půli. „První poločas byl celkem vyrovnaný, soupeř měl ještě síly. Pak jsme se ale dostali do vedení díky brance Jandy a to nás uklidnilo," povídal neštěmický trenér Martin Beran. Jeho svěřenci byli před zápasem jasným favoritem klání, na rozdíl od soupeře už jim však o nic nešlo. Spekulace, že by však soupeři cokoliv nechali kouč Českého lva jasně odmítal. „Takové řeči nemám rád. Chceme zvítězit," říkal rázně před bitvou. A v jejím průběhu hráči Neštěmic jeho slova jasně potvrdili. „Ve druhém poločase už byla hra plně v naší režii, vytvářeli jsme si řadu šancí, tři jsme proměnili a nakonec byl výsledek pro soupeře ještě milosrdný," řekl Beran. Český lev zakončil sezonu na druhé příčce a nyní čeká. „Uvidíme, jestli se bude ze druhé příčky postupovat," uzavřel Beran.

Napsal: ustecky-denik.jpg

Komentář: Jiřího Johna

K utkání dospělých s Velkým Březnem. Poprvé za dospělé chytal brankář Česal (dorostenec). V utkání bravurně chytil či vyrazil hostům nebezpečné střely. Dráb nemohl chytat, byl vyloučen v dohrávce v Rumburku. Dále dorostenec Šmejkal dal za dospělé svůj premiérový gól při 2 startu (vždy střídán 10. min. před koncem utkání). Brankář Dráb za celé jaro držel čisté skóre, až se Střekovem v 66. minutě inkasival, celkem 696 minut bez branky. Nejlepší střelci součet podzim jaro: 13x Martínek, 9x Stehlík a Paseka, 8x Valenta, 7x Kubaška.

Poznámka: Martínek pro vyloučení v Libouchci nesměl hrát ve zbývajících 6 kolech a Kubaška k nám přišel až na jaře. Záporná bilance našich je, že jsme v ústeckých derby ztratili plných 12 bodů (se Střekovem 5 bodů 1 prohra, 1 remíza, Mojžířem 4 body - 2 remízy, s Libouchcem 3body - 1 prohra). Měli jsme jen na jaře 6 vyloučených!

Sestava: Česal – Žid, Valenta, Klier, Guth – Svoboda, Kubaška (80. Šmejkal), Paseka, Holly (50. Černohorský) – Janda, Stehlík (75. Kubala) Branky: Janda, Černohorský, Holly, Šmejkal

Rozhodčí: Šefčík

ŽK: 2:4

Diváci: 70

foto.png