Jdi na obsah Jdi na menu
 

2.kolo Krajského přeboru

TJ Baník Modlany FK ČL Neštěmice  2 : 0 (0:0)

Fotbalisté Neštěmic odjeli z Modlan zklamaní. O osudu utkání krajského přeboru rozhodly dvě perfektně zahrané standardní situace v podání exligových hráčů Tesaříka s Doležalem. „Na straně domácích Modlan byla fotbalová kvalita," uznal po podzimní derniéře trenér Neštěmic Martin Beran.

První minuty zápasu patřily jasně domácím a při Neštěmicích stáli všichni svatí. „Byly tam dva závary před bránou, byli jsme rádi, že jsme neinkasovali, ale dál jsme zůstali pod tlakem," načal hodnocení Beran.

Modlany se mohly spolehnout na zkušenosti a um Doležala s Tesaříkem, kteří dirigovali hru záložní řady. „To hrálo svou roli, navíc nám dělal velké problémy kluzký terén, špatně jsme se na něm pohybovali," prohlásil kouč.

První vlaštovkou hostujícího týmu byla hlavička Borovce, který se dostal do blízkosti branky po přesném centru Lukáše Kroka. „Vypadalo to, že se toho trošku lekl. Modlany pak z dálky orazítkovaly tyčku. Obrovskou šanci měl těsně před odchodem do šaten Habrdle, který si tak dlouho zpracovával míč na malém vápně, až o něj přišel," litoval promarněné šance Beran, který tuto situaci označil za jednu z klíčových v utkání.

Změna stran ještě zvýraznila herní převahu domácích, kteří hru opanovali. „V 64. minutě se trefil Tesařík přes zeď, brankář se ani nehnul. V 77. minutě to samé zopakoval Doležal, který to kopl stejně," popsal gólové chvíle Beran. Pak už se na hřišti jen červenilo, Vobecký musel jít do kabin napřed a napodobil ho i Šmejkal, který měl potyčku s domácím Formánkem.

Napsal: Jiří Šlaj ustecky-denik.jpg

team.jpg: Bakiu – Vobecký, Doubek, Hůla, Maštalíř – Stehlík, Martínek, Paseka, Habrdle (84. Šmejkal) – Krok (78. Dvořák), Borovec (64. Svoboda)

karty.png Žk: 3:4 Čk: 1:2 Vobecký, Šmejkal

pistalka-i.png: Zavadil

divaci.png: 150

video-kamera.png