Jdi na obsah Jdi na menu
 

14.kolo Krajského přeboru

FK Neštěmice - FK Srbice 2:0 (1:0)

Výhru Českého Lva zařídili sváteční střelci

Změna rozestavení a systému hry přinesla své ovoce. Fotbalisté Neštěmic doma v pokračování krajského přeboru porazili Srbice 2:0 a v tabulce se posunuli už na desátou příčku. Trenér Tomáš Friedl proto po utkání rozdával úsměvy na všechny strany.

„Jsem spokojený se ziskem tří bodů i předvedenou hrou. Z těch tří zápasů, kdy jsem u týmu, jsme předvedli asi nejlepší výkon," pochvaloval si kormidelník Českého lva.

Pod výhru Neštěmic se tentokrát podepsali netradiční střelci Hůla se Soukupem. „Změnili jsme rozestavení, potřebovali jsme zahustit střed hřiště a to se nám povedlo. Zdá se, že tento systém by mohl fungovat, oba krajní záložníci jsou vlastně zatažení útočníci a mají hodně prostoru," vysvětlil kouč.

Začátek duelu se Srbicemi vyšel jeho týmu na jedničku, už v deváté minutě rozjásal diváky Hůla. „Po standardce se k němu odrazil míč a on ho pohotově poslal do sítě," vyprávěl Tomáš Friedl.

I v dalším průběhu měly Neštěmice navrch, přidat pojistku se jim ale dlouho nedařilo. „Mohli jsme vyhrát klidně i 4:0, šancí bylo opravdu hodně. Asi dvacet minut před koncem jsme měli výhodu penalty, tu ale Krok neproměnil," mrzelo kouče Neštěmic.

Domácí se tak až do konce báli o výsledek. „Soupeře jsme k ničemu nepustili, ale stále hrozilo, že nám jednou utečou a vyrovnají. To se naštěstí nestalo a v nastaveném čase zpečetil naši výhru Soukup, který hrál netradičně na hrotu," doplnil k utkání Tomáš Friedl.

V posledním podzimním kole zamíří jeho tým do Duchcova. „Chceme vyhrát, ale nesmíme to podcenit," dodal kouč.

Autor: Pavel Přibyl ustecky-denik.jpg

team.jpg Čermák – Stehlík, Hůla, Klier, Hrabánek – Holly, Křivan – Martínek (74. Sukama), Krok (90. Urbanszký), Růžička (83. Maštalíř) – Soukup

branka.png Hůla 9´, Soukup 92´

karty.png Žk: 3:2 Holly 25´, Stehlík 43´, Křivan 80´

pistalka-i.png: Prágl Martin

divaci.png: 150

video-kamera.png