Jdi na obsah Jdi na menu
 

17.kolo Krajského přeboru

FK Neštěmice - SK Hrobce 5:2 (2:1)

Rozjetý Lev porazil i kvalitní Hrobce

Dva zápasy = plný počet bodů. Fotbalisté Neštěmic načali jarní část sezony výborně.

Netradičně na umělé trávě Městského stadionu se představili fotbalisté Neštěmic. Jejich soupeřem byly obávané Hrobce, se kterými se tým trenéra Tomáše Friedla vypořádal 5:2 a udržel si postavení na šestém místě.

„Jsme spokojení s tím, že jsme získali tři body a jak jsme to odbránili," pochválil své svěřence asistent trenéra František Štěpánek. Fotbalisté Neštěmic se dostali do vedení 2:0, které jim do konce poločasové přestávky o jeden gól zchudlo. „To byla škoda, bylo to po naší chybě, kdy nám prošel hráč středem hřiště," popisoval Štěpánek.

Na hřišti se potkaly dva celky, které vyznávají útočný a kombinační styl, šancí tak bylo oboustranně hodně. „Musím uznat, že Hrobce hrály dobře, v jednu chvíli nás přehrávaly. My jsme si vypracovali i další šance, ale nespadlo nám to tam," pokračoval v hodnocení Štěpánek.

Dobře postavené tyče

Za své manévry před brankářem Neštěmic Čermákem se nemuseli stydět ani hosté, kteří byli několikrát blízko skórování. „Soupeř dvakrát nestřelil tyčku, mohlo to být ještě zajímavější, i tak to ale bylo dobré utkání," poznamenal asistent trenéra Neštěmic.

Po přestávce unikly „domácí" Neštěmice na rozdíl tří branek a to už Hrobce zlomilo. „Sice ještě snížily, ale naši výhru pečetil Krok. Hlavně jsme chtěli získat tři body, díky nim jsme si udrželi kontakt se špičkou," pochvaloval si kouč.

Ve třetím jarním kole vyrazí fotbalisté Českého lva na půdu Chomutova, který se na třináctém místě bude usilovně prát o přežití v krajském přeboru. „Chceme vyhrát, ale hrajeme venku a pokud se domácí chtějí zachránit, tak budou muset hrát. Posila Paseka dala už tři góly, jsme spokojení," dodal Štěpánek.

Autor: Jiří Šlaj ustecky-denik.jpg

team.jpg Čermák - Stehlík (82. Hönl), Klier, Hůla, Hrabánek - Růžička, Křivan (70. Valta), Urbanszký (73. Martínek), Holly (78. Maštalíř) - Krok, Paseka (86. Horvát

branka.png Holly, Paseka, Křivan, Martínek, Krok

karty.png Žk: 5:1

pistalka-i.png: Trojan

divaci.png: 70

video-kamera.png