Jdi na obsah Jdi na menu
 

26.kolo Krajského přeboru

Jiskra Modrá - FK Neštěmice 0:4 (0:3)

Český Lev přetrhl černou sérii šesti porážek

Posedmé už prohrát nechtěli. Fotbalisté Neštěmic dlouho čekali na to, až si správně seřídí mířidla a podaří se jim utnout černou sérii bez vítězství. V Modré se jim podařilo po více než měsíci vyhrát 4:0.

„Chtěl bych pochválit celý tým, konečně jsme využili brankové příležitosti," měl po vítěství radost asistent trenéra Neštěmic František Štěpánek. Hosté z Neštěmic šlapali na plyn od začátku, první šanci ještě využít nedokázali, ale v deváté minutě ukončil nekonečné čekání na gól Matěj Růžička.

„Do vápna přiletěl centr zprava, podobná akce se opakovala za tři minuty. Prosadili se naši obávaní střelci," pokračoval v hodnocení Štěpánek. Třetí úder si fotbalisté Neštěmic schovali přesně na poslední minutu prvního poločasu, tím poslali soupeře do kolen.

MLADÍ NEZKLAMALI

„Hra byla dobrá, v obraně to fungovalo. V bráně musel kvůli naší marodce nastoupit dorostenec Ondřej Reischel, do pole jsme poslali další dva mladé a nezklamali," potěšilo Štěpánka.

Do druhého poločasu nastoupili domácí hráči Modré ještě s elánem a s možností na snížení, ale pozorná defenzíva Neštěmic pracovala spolehlivě a nenechala se nachytat. "Modrá měla šanci, ale dobře zasáhl gólman, nejvíce hrozili ze standardních situacích, měli na to vhodné typy hráčů," všiml si asistent trenéra Neštěmic.

Hosté čekali, až přijde jejich další chvíle, spoléhat mohli na rychlé kontry, z nichž udeřili ještě jednou a mohli oslavit dobře odvedenou práci a výhru 4:0. V dalším kole narazí v jediném ústeckém derby v krajském přeboru na tým Střekova. „To bude úplně jiný zápas. Chtěl bych pozvat všechny fanoušky, přijďte se podívat," uzavřel Štěpánek.

Autor: Jiří Šlaj ustecky-denik.jpg

team.jpg  O. Reischel - Hönl, Holly, Horvát, Maštalíř (46. Černohorský) - Duna, Růžička, Urbanszký, Stukheil (67. J. Reischel), Paseka (80. Wajshajtl) - Krok

branka.png 2x Krok, 1x Paseka, Růžička

karty.png Žk: 1:0

pistalka-i.png: Lesňák Ondrej - Mecl Marcel, Karrmann Milan

divaci.png: 50

video-kamera.png