Jdi na obsah Jdi na menu
 

26. kolo Krajského přeboru

FK Litoměřicko - FK Neštěmice 2:3 (2:0)

Neštěmice předvedly obrat v Litoměřicích

Ukázkový obrat předvedli v pokračování krajského přeboru fotbalisté Neštěmic. Na půdě rezervy Litoměřicka sice v poločase prohrávali o dvě branky, nakonec ale zvítězili 3:2 a čtyři kola před koncem soutěže mají téměř jistou záchranu v soutěži!

„Nevím, co by se teď muselo stát, abychom sestoupili. To už je jen v rovině teorie. Na třetí tým od konce, který nejspíše ani nebude padat, máme náskok devíti bodů,“ pochvaloval si po utkání kouč Českého lva Martin Beran.

Jeho svěřenci už poněkolikáté nezachytili úvod zápasu a nevypadalo to s nimi nejlépe. „V patnácté minutě jsme prohrávali 0:2. Bál jsem se, aby to neskončilo fiaskem jako v Bílině,“ připomněl trenér výprask 0:9 z poloviny dubna. Jenže od té doby Neštěmice v soutěži ztratily jen dva bodíky a vezou se na vítězné vlně. A to krutě pocítili i hráči Litoměřicka B!

SMRTÍCÍ DESETIMINUTOVKA

„Po těch dvou gólech jsme začali zlobit a velkou šanci měl Krok. Vlasák dokonce napálil spojnici břevna a tyče,“ vyprávěl trenér lva. Branek se ale hosté dočkali až po přestávce. „Přeskupili jsme řady, vlétli na ně a vytvářeli si šance. A pak přišla smrtící desetiminutovka, nejprve se trefil Stukheil, po něm Soukup a otočku dokonal Krok. To bylo pro domácí těžké KO,“ usmíval se Beran.

Domácí už se do konce zápasu nevzpamatovali a za výsledek 2:3 mohli být ještě rádi. „Jasně jsme je přehrávali. Urbanszký a Růžička ještě nastřelili tyč,“ povídal kormidelník Neštěmic a na závěr dodal: „Příště máme doma v neděli Vilémov. Vezeme se na vítězné vlně a cílem bude ji ještě prodloužit. Chceme vyhrát.“

Autor: Pavel Přibyl ustecky-denik.jpg

team.jpg  Páv – Fousek, Holly, Klier, Stehlík (70. Farkaš) – Stukheil, Vlasák, Krok, Urbanszký – Růžička (88. J. Reischel), Soukup

branka.png  Stukheil 55´, Soukup 65´, Krok 66´

karty.png Žk: 2:3 Stehlík 49´, Vlasák 49´, Soukup 70´

pistalka-i.png: Zavadil Jakub - Nedvěd Vít, Krutina Radek

divaci.png: 80

video-kamera.png