Jdi na obsah Jdi na menu
 

29. kolo Krajského přeboru

FK Neštěmice - SK Brná 3:2 (2:1)pn

Brná bodovala v Neštěmicích a slaví záchranu v soutěži

Už je to jisté! Fotbalisté Brné si zahrají i v příští sezoně krajského přeboru. V předposledním kole soutěže sice prohráli v derby na hřišti Neštěmic 2:3 po penaltách, Proboštov ale zároveň prohrál v Srbicích 1:2 a už nemůže nováčka soutěže předstihnout.

„Z divize padají dva Severočeši, takže z přeboru sestoupí tři týmy. Kromě Blšan, které se odhlásily, to budou Horní Jiřetín a Proboštov,“ spočítal hrající asistent Brné Tomáš Heřman.

ČEKÁ JE I FINÁLE POHÁRU

Brná má na Proboštov šest bodů náskok, končí doma s Litvínovem. „Po utkání nás čeká dokopná, budeme mít co slavit. Ještě se ale soustředíme na středeční finále krajského poháru, ve kterém se střetneme s Louny,“ dodal Tomáš Heřman.

A jak probíhalo derby v Neštěmicích? „První poločas byli lepší domácí a vedli. My jsme srovnali, ale Neštěmice šly zaslouženě zpět do vedení. Po pauze už jsme byli lepší, srovnali jsme a v závěru zahodili i několik šancí. Mohli jsme i zvítězit,“ litoval hrající asistent Brné.

V ZÁVĚRU MĚLI DOMÁCÍ ŠTĚSTÍ

Podobně viděl duel i kouč Neštěmic Martin Beran: „Po první půli jsme zaslouženě vedli a mohlo to být i vyšším rozdílem. Ve druhé ale Brná zkvalitnila hru, dobře bránila a hrála na brejky. Z jednoho nás potrestal Gibala a v závěru jsme měli i štěstí. Remíza byla ale zasloužená, penalty už jsou loterie,“ povídal a dodal:

„Jsem rád, že se Brná zachránila. Zápasy s ní mají skvělou kulisu, jsou divácky atraktivní. A je dobře, že budou v soutěži dál dva týmy z Ústecka. My sezonu zakončíme doma proti Hrobcům, které už jsou jistým vítězem soutěže.“

Autor: Pavel Přibyl ustecky-denik.jpg

team.jpg  Čermák – Soukup, Holly, Klier, Stehlík (46. Hrabánek) – Stukheil, Vlasák, J. Reischel (80. Janda), Růžička, Krok – Urbanszký (70. Maštalíř)

branka.png  Růžička 18´, Krok 24´

karty.png Žk: 2:0 Čermák 73´, Stukheil 81´

pistalka-i.png:Holec Ladislav - Kloub Lukáš, Míč Vojtěch

divaci.png: 250

video-kamera.png