Jdi na obsah Jdi na menu
 

3. kolo Krajský přebor

SK Štětí - FK Neštěmice 6:2 (1:1)

Rozhodlo nedáš-dostaneš, mládí Neštěmických Štětí nestačilo

Neštěmicím chybělo ve Štětí pět hráčů ze základu! Proti exdiviznímu týmu nastoupili odchovanci, nejmladšímu ještě nebylo ani 18 let.

Fotbalisté Neštěmic si vezou ze Štětí nelichotivý výsledek, porážku 6:2. Před trenérem Beranem však stál náročný úkol, při absenci pěti hráčů základní sestavy vyslal proti Štětí, které sestoupilo z divize, velmi mladý tým, v němž byl nejstarší pětadvacetiletý Lukáš Krok, nejmladšímu Dunovi ještě nebylo ani 18 let!

První poločas příliš šancí nenabídl, na úvodní trefu domácích odpověděl parádní ranou do šibenice z dobrých 30 metrů Memeti. Po změně stran však Štětí udeřilo, pokaždé po neproměněné šanci Neštěmických.

„První poločas byla zasloužená remíza, ve druhé půli jsme ale dostali všechny branky po našich neproměněných šancích, které soupeř tvrdě trestal,“ mrzelo trenéra Berana. Ten však věří, že jeho tým se brzy oklepe. „Výsledek vypadá hrozivě, máme však mladý a odolný tým a věřím, že i když v dalším kole bude Žatec favorit, můžeme ho potrápit,“ dodává lodivod Neštěmic.

Autor: Daniel Brzák ustecky-denik.jpg

Po úvodním zaváhání s Baníkem Modlany se fotbalisté SK Štětí rozjeli. Po spojeném týmu Horního Jiřetína a Litvínova zdolali ve třetím kole nejvyšší krajské soutěže na domácím hřišti Neštěmice 6:2.

„Výsledek je sice jednoznačný, ale asi úplně nevypovídá o průběhu,“ přiznal jeden z domácích trenérů Karel Zuna. Štětí sice vedlo po trefě Vokouna, jenže parádní střela Memetiho přinesla vyrovnání. „Dvacet minut bylo z naší strany dobrých, jenže po tom srovnání jsme začali zmatkovat, kupit chyby a vysvobodil nás poločas. Ten druhý už byl ale podle našich představ, šli jsme do vedení a to pak ještě navyšovali. Fandové mohli být spokojeni, viděli osm pěkných gólů, navíc vítězství. Co víc si přát?“

Šest bodů z devíti možných ale štětského kouče na začátku soutěže neukolébalo. „Stále je na čem pracovat a co zlepšovat. Přecházíme na jiný styl a to chvíli trvá. Máme problémy především s bráněním standardek, posunováním. Ale věřím, že se to bude zlepšovat.“

Autor: Ladislav Pokorný ustecky-denik.jpg

team.jpg  Čermák - Maštalíř, Klier, Hönl - Stukheil (75´Farkaš), Reischel J., Wajshajtl (62´Janda) -  Memeti, Lehký, Krok, Duna (84´Páv)

branka.png  Memeti 35´, Janta 71´

karty.png Žk: 2:5 Hönl 13´, Stukheil 75´, Farkaš81´

pistalka-i.png: Černý František - Čáka Jindřich, Karmann Milan

divaci.png: 150

video-kamera.png