Jdi na obsah Jdi na menu
 

FK ČL Neštěmice - FK Teplice (21)

FK ČL Neštěmice - FK Teplice (21) 0 : 3 (0:2)

Rozhovor  s Tomášem Česlákem z Teplic.

Po dlouhé době, jsi si zahrál na hřišti, kde jsi s fotbalem začínal, takže jak se ti dnes hrálo?

Moc  se to tu nezměnilo, je to tu pořád stejné. Myslím si, že dnešní přátelské utkání splnilo účel a jsem rád, že jsem si mohl zahrát, alespoň poločas. Včera jsem odehrál většinu zápasu a dnes jsme si trochu zvedli sebevědomí  a trochu jsme si zastříleli a vyhráli 3:0.

Hodně fanoušků, trenérů a dalších příznivců fotbalu, kteří sledují tvojí karieru ví o tvém zranění, takže jak to v současné době vypadá?

Bylo to koleno. Deset měsíců jsem nehrál, po této době jsem začal hrát. Mezi tím jsem hlavně hodně jezdil na kole, bylo to těžké. Do tempa jsem se dostával v prvních pěti zápasech. Nyní v létě jsem už absolvoval na plno letní přípravu. Myslím si ,že kondici jsem už nabral, ale ta herní praxe ještě chybí a určitě tento půlrok se do toho budu dostávat.

Tomáši byl jsi kapitánem naší 16,17 a 18 leté reprezentace jak to vidíš do budoucnosti, jestli je šance, že tě ještě někde za naší reprezentaci uvidíme nastoupit?

Vlastně toto zranění mě vyřadilo na celý rok z důležité reprezentace U 19 kde se bojovalo v kvalifikaci o Euro Nyní bych měl být v kádru jednadvacítky, ale jelikož tam jsou tři nebo čtyři silné ročníky tak to asi letos určitě nevyjde.  Možná na přes rok když mě reprezentační trenér povolá tak bych samozřejmě byl moc rád, ale bude to těžké je tam velká konkurence.

Vrátím se k Teplickému fotbalu, takže jak si vedete v letošní sezoně?

Měli jsme pohádkový rozjezd, na Spartě jsme vyhráli 3:0 to byla fantazie, ale nyní to jde z kopce, třikrát jsme prohráli. Včera jsme prohráli doma 0:5 od Mladé Boleslavi, která přijela s „A“ mužstvem. Je to těžké hraje se jiný fotbal. Většina kluků byla zvyklá už na divizi na ten dospělí fotbal a teď v této juniorské lize jsou samí mladí kluci, tak jak se říká jezdí se tu po zadku, takže to má tempo je to spíše o běhání než o fotbale.

Tvá budoucnost bude pokračovat v Teplicích, a nebo se může objevit i jiný klub kam by jsi přestoupil?

Tak to nevím musím to probrat s vedením klubu, jak dále se mnou budou počítat, jestli do „A“týmu nebo zůstanu v juniorce. Jestli  tam nebude nějaká perspektiva se dostat do „A“ týmu zpátky tak bych volil raději hostování v druhé nebo třetí lize. To bude záležet také jaká přijde nabídka a co mi Teplice povolí.

 

Sestava: FK ČL Neštěmice  :                   Vobecký

                                                                  Bubla  Žid  Valenta  Blažek

                                                          Štorc  Pasek  Netymach  Svoboda

                                                                        Janda           Martínek