Jdi na obsah Jdi na menu
 

16. 2. 2014

4.kolo

FK ČL Neštěmice - SK Vilémov 0:9 (0:3)

Devět gólů

„Je to pořádná ostuda. Naše obrana v tomto zápase vůbec neexistovala. Takhle prohrát, to je pro mě obrovské zklamání. Budeme to muset řešit," soukal ze sebe smutný Beran.

V souboji dvou účastníků krajského přeboru se očekával vyrovnaný průběh. Jenže už o přestávce bylo všem jasné, že Neštěmice nemají šanci na úspěch. Třikrát inkasovaly a po přestávce se jejich obranná fáze zbortila jako domeček z karet. „Nastoupili jsme s mladým kádrem. Ze stabilní základní sestavy hráli jen tři lidi. To nás ale neomlouvá, u všech míčů jsme byli pozdě, nevyhráli jediný souboj," nechápal lodivod Českého lva.

Podle jeho slov mají Neštěmice problémy kvůli odchodu klíčových hráčů. „Osa obrany se nám rozpadla po odchodu Nováka a Žida. Zranění jsou Ren, Klier a Babača. Oproti podzimu chybí i Matějka, Kubaška a Svoboda. Naši odchovanci je zatím nedokážou nahradit," všiml si Beran.

Ve zbytku přípravného období tak mají Neštěmice o zábavu postaráno. „Je to facka, ale naštěstí přišla už nyní, stále se s tím dá něco dělat. Pokud ale takhle budeme hrát v soutěži, tak v ní nemáme co dělat," ví trenér. První zápas jara sehraje lev právě s Vilémovem. „Karty jsme opravdu neodkryli," dodal s ironickým úsměvem Martin Beran.

Napsal: Ústecký ustecky-denik.jpg

V utkání s Neštěmicemi šlo Vilémovu o hodně. Pokud by zvítězil, upevnil by si vedení v tabulce zimního turnaje.

Vilémovští fotbalisté opět látali sestavu, neboť dva hráči byli uvolněni na finálový turnaj v sálovce Vichterey, Čuda, nemoc nedovolila odjet Kurelovi ml., rodinná oslava zase V. Bílkovi, zranění L. Jindřichovi a navíc střelec M. Soukup musel v 60. minutě hry odjet za dalšími povinnostmi.

„I přesto jádro mužstva bylo pohromadě a podalo velice kvalitní výkon a s chutí si zastřílelo," uvedl Libor Sklenář z vilémovského klubu.

Soupeř, který čeká Vilémov hned v 1. jarním kole odvety v Krajském přeboru, se snažil, na dobře rozjetý tým Vilémova ale nestačil.

V první půli vilémovští fotbalisté zcela ovládli hřiště a s chutí kombinovali a vytvářeli si při svém tlaku i velké brankové příležitosti. Naproti tomu Neštěmice se prakticky nedostaly na dostřel vilémovské branky, jen jednou se jednomu z neštěmických hráčů podařilo orazítkovat břevno soupeřovy branky.

Vilémovští fotbalisté si pak ve druhé půli výrazně vylepšili skóre a s chutí si zastříleli všichni hráči na hřišti, včetně druhého gólmana Loose.

Napsal: Děčínský ustecky-denik.jpg

Sestava: Bakiu (46. Česal) – Šmejkal, Netymach, Hůla, Bubla – Chrudimský, Paseka, Lácha, Janda – Krok, Stehlík

Střídal: Elmerich