Jdi na obsah Jdi na menu
 

Kádr šel kvalitativně nahoru

Kádr šel kvalitativně nahoru, libuje si kouč Beran

Trenér Neštěmic Martin Beran.Po třech drtivých výhrách přišlo vystřízlivění. Fotbalisté Neštěmic poprvé v přípravě na nový ročník krajského přeboru prohráli. Ve finále memoriálu ve Velkém Březně nestačili na domácí tým a po porážce 0:2 skončili druzí. „Je dobře, že ta facka přišla už v přípravě a ne až v mistrovském zápase," říká kouč Českého lva Martin Beran.

Jak hodnotíte vystoupení svých svěřenců na turnaji?

V prvním zápase jsme porazili Dubí 3:1. Byl to velmi těžký soupeř, ale zápas jsme měli pod kontrolou. Bohužel nám ale po těch předchozích výhrách zvlhnul střelecký prach, nemohli jsme trefit bránu. Ve finále jsme pak narazili na Velké Březno a na rovinu říkám, že vyhrálo zaslouženě. Soupeř na nás byl perfektně takticky připravený a možná jsme ho i trochu podcenili. Dostat se do šestnáctky byl pro nás neřešitelný problém a z brejků, které měli domácí vynikající, jsme mohli dostat dalších pět branek.

Nakonec jste skončili druzí…

Není to žádná tragédie, pořád je to příprava. A určitě je dobře, že první porážka přišla už teď, alespoň máme čas se nad tím zamyslet. Na turnaji nám navíc chyběli Hůla, Chrudimský, Křivan, Velek a brankář Staněk. Prostor dostali i hráči širšího kádru.

Jak si zatím pochvalujete výkony nových hráčů v přípravě?

Hodně mile mě překvapili hlavně dorostenci Army Doubek a Lehký, určitě budou posilami. Dobré výkony podává i Maštalíř, který loni hostoval na Osadě. Určitě s ním budu počítat do mistráků.

Má už váš kádr finální podobu?

Ano, momentálně máme sedmnáct hráčů do pole a dva brankáře. Výrazné odchody během léta nebyly a tým jsme vhodně doplnili, kromě již zmíněných hráčů přijdou na střídavé starty Křivan a Velek z Přestanova. Náš kádr šel kvalitativně nahoru, ale musíme to prodat na hřišti.

V sobotu hrajete pohár v Brné, s jakým cílem do zápasu půjdete?

Chceme postoupit, ale musíme si na soupeře dát velký pozor. Viděl jsem je v přípravě a jsou velmi silní v ofenzivě. Povinnost nám ale velí zvítězit a postoupit dál.

Napsal:ustecky-denik.jpg