Jdi na obsah Jdi na menu
 

Na šestém místě tabulky

Na jaře si sestava opravdu sedla, chválil trenér Beran.

Na šestém místě tabulky zakončili fotbalisté Neštěmic uplynulou sezonu v Krajském přeboru. Tým kouče Martina Berana prožil nepříliš povedený podzim, na jaře ale šlapal jako dobře namazaný stroj a v tabulce si výrazně polepšil.

„S umístěním jsme hodně spokojení. Na to, že jsme byli nováček soutěže a postoupili jsme do ní z druhého místa, je to velký úspěch. Měli jsme za cíl se zachránit, což se nám povedlo a šesté místo, to už je jen třešnička na dortu," pochvaloval si kormidelník Českého lva.

Podzim jste přitom nezačali úplně nejlépe, měli jste sérii několika smolných porážek o gól…

Ano, začátek sezony se nám nevydařil, platili jsme nováčkovskou daň. Ukázalo se, že mezi oběma soutěžemi je rozdíl a my jsme pořád byli duchem v 1.A třídě. Po podzimu jsme měli jen sedmnáct bodů a byli jsme čtvrtí od konce. Ale po kvalitní zimní přípravě si mužstvo sedlo a na jaře dokázalo získat téměř dvakrát více bodů než na podzim.

Na podzim jste ztratili hodně bodů v domácím prostředí, což dříve v Neštěmicích nebývalo zvykem. Čím to bylo?

Těch faktorů bylo více. Doma nás to psychicky trochu svazovalo a téměř všechny body jsme vozili z venku. Navíc tomu napomohlo i rozlosování soutěže, když jsme doma měli silnější týmy a ven jsme jezdili k těm relativně slabším. Na jaře se to pak otočilo, doma jsme ty relativně slabší týmy dokázali porážet a ještě jsme dokázali dělat body venku s těmi silnějšími.

V čem byl podle vás hlavní zlom mezi neúspěšným podzimem a úspěšným jarem?

Na jaře si hodně dobře sedla sestava. Velký podíl na tom má předseda klubu Rudolf Klaser, který je zároveň sportovním manažerem týmu. Šel mi na ruku, podařilo se mu sehnat všechny hráče, které jsme chtěli.

Příchod kterých fotbalistů byl pro váš tým klíčový?

Už v polovině podzimu přišel bývalý mládežnický reprezentant Patrik Lácha. Chvíli nám ale trvalo, než jsme ho dostali do tréninkového rytmu a než jsme mu našli optimální místo v sestavě. Co se týče kvality, tak nám na jaře hodně pomohl a vyhověl si s Martínkem, který se vrátil do sestavy po odpykání trestu a hlavně s Krokem, který se stal s dvaadvaceti góly třetím nejlepším střelcem soutěže. Dalším přínosem byla pomoc dorostenců ústecké Army Koláře a Lehkého. Chtěl bych poděkovat panu Dolinskému, který od podzimu rozjel spolupráci neštěmického áčka s dorostem Army. Měli jsme i společné tréninky a právě on byl spojovacím motorem mezi oběma týmy. Tato spolupráce určitě přinesla své ovoce.

To je trochu paradoxní, protože v minulosti se Neštěmice a FK Ústí mezi sebou nemusely…

To je pravda. Když jsem po patnácti letech, kdy jsem trénoval mládež na Armě, nastupoval do Neštěmic, tak na mě spousta lidí koukala skrz prsty. Teď jsme ale s panem Dolinským jasně ukázali, že je spolupráce mezi oběma týmy možná a pokud se chceme někam pohnout, musí jít rivalita stranou.

V jakých činnostech se vašemu týmu během sezony dařilo a na čem je potřeba zapracovat?

Směrem dopředu byla síla mužstva obrovská, nebyl snad ani jeden zápas, ve kterém bychom nedali alespoň jednu branku. Hornímu Jiřetínu jsme jich dokonce v součtu dvou zápasů nasázeli čtrnáct. Kde to naopak vázlo, to byla obranná fáze a post brankáře. Během sezony jsme měli problémy se složením obranné čtveřice, kde se to pořád měnilo. Ale největší kámen úrazu byli brankáři, na postu jedničky se vystřídali hned tři. V defenzivě tak máme obrovské rezervy, na kterých ještě musíme zapracovat.

Kdy zahájíte přípravu na nový ročník soutěže a jakým způsobem bude probíhat?

Začínáme 21. července a budeme trénovat v domácích podmínkách. V sobotu 26. července se utkáme s divizní Krupkou, dalšími soupeři pak budou Duchcov a Libouchec. Další přípravné duely zatím nemáme potvrzené. Na soustředění se letos nikam nechystáme, protože doba na přípravu je krátká, jen něco přes měsíc. Budeme trénovat hodně s balónem, v létě už se fyzička jen oživuje, největší dril hráči absolvují v zimě a z toho pak žijí celou sezonu.

Dojde ve vašem kádru k nějakým hráčským změnám?

Určitě chceme tým vhodně doplnit, bota nás tlačí na postu gólmana. A jelikož nám Tomáš Novák nemůže jezdit na každý zápas, tak bychom potřebovali doplnit ještě o jednoho kvalitního stopera. Nějaká jména už v hlavě mám, ale zatím si je nechám pro sebe. Spolupráce s ústeckou Armou ale bude každopádně pokračovat dál.

To znamená, že by se mohli vrátit i Lehký s Kolářem, kdyby neuspěli na zkoušce v Armě?

Přesně tak. Já bych byl docela rád, kdyby se vrátili. Samozřejmě bude záležet na trenérovi Přerostovi, jestli si je vybere do áčka. Myslím si ale, že to tam budou mít těžké a kdyby vypadli z širšího kádru, byl bych hrozně rád, kdyby pokračovali u nás.

Napsal: ustecky-denik.jpg