Jdi na obsah Jdi na menu
 

Postup do krajského přeboru

kraj.png

Fotbalisté Neštěmic během letošní sezony rozdávali divákům radost. To se jim vrátilo po skončení 1.A třídy, když se dozvěděli, že z druhé příčky postupují do krajského přeboru.

Ještě dlouho po posledním zápase nevěděli, na čem jsou. Nyní už mají fotbalisté Neštěmic jasno. V příštím ročníku si zahrají v krajském přeboru, kam postoupili z druhé příčky v 1.A třídě.

„Jsem moc rád, že to vyšlo. Chtěli jsme sice postoupit z prvního místa, ale nakonec to vyšlo alespoň takhle. Myslím, že je to dobrá zpráva pro celý ústecký fotbal, krajská metropole by měla mít svého zástupce v nejvyšší krajské soutěži," říká kormidelník Českého lva Martin Beran.

Jeho celek letos předváděl kvalitní výkony, na jaře však nezvládl klíčový souboj na půdě Milešova a sen o první příčce se rozplynul. Nakonec se ale přesto dočkal vysněného postupu. „Cíl jsme splnili. Hned jak jsme se tuto zprávu dozvěděli, dohodli jsme se, že uděláme menší oslavičku. Zatím na ni ale nebyl čas, takže proběhne až po prvním přípravném utkání," prozradil Martin Beran.

Přípravu zahájí Neštěmice v pondělí 15. července a v kádru by se mělo objevit několik nových tváří. „Intenzivně jednáme o posílení a zkvalitnění našeho mužstva. Jména zatím prozrazovat nebudu, ještě to není dotažené do konce. Ale mohu říct, že se jedná o velmi zajímavá jména," zůstal kouč Neštěmic tajemný.

V rámci přípravy na novou sezonu odehrají fotbalisté Neštěmic turnaj v Dobříni. „Bude se hrát ve dvou základních skupinách po čtyřech týmech a poté přijdou na řadu zápasy o umístnění. Čeká nás tak minimálně pět velmi kvalitních soupeřů. Turnaj odstartuje už o víkendu 20. a 21. července," prozradil kouč lva.

Do nové sezony vstoupí Neštěmice 10. srpna na hřišti Vilémova. A jaké budou jejich ambice? „Jsme nováčkem soutěže, takže cílem bude jednoznačně záchrana v soutěži. Když se nám ale podaří kádr kvalitně posílit, věřím, že můžeme hrát střed tabulky a mít záchranu v soutěži klidnou," doufá Martin Beran.

Na začátku přípravy se do kádru stáhnou hráči, kteří v uplynulé sezoně hostovali v jiných týmech, šanci bojovat o místo v sestavě tak budou mít všichni. „Záleží jen na nich, kdo nakonec v kádru zůstane," uzavírá kouč povídání.

Napsal: Přibyl Pavel ustecky-denik.jpg