Jdi na obsah Jdi na menu
 

Rozhovor

Umístění odpovídá našim představám, říká kouč Martin Beran

Spokojení mohou být po podzimní části fotbalové sezony v kádru Českého lva. Tým Martina Berana se po polovině soutěže vyhřívá na sedmé příčce krajského přeboru.

„Umístění odpovídá našim představám, chtěli jsme hrát střed tabulky. Jsme spokojení," řekl kouč.

V tabulce jste mohli být i výše, ale provázely vás nevyrovnané výkony, souhlasíte?

Ano, to byl náš největší problém. Proti silným soupeřům jsme se dokázali vytáhnout a dokázali jsme je i porážet, ale pak přišly útlumy se slabšími celky. Vyhráli jsme třeba tři zápasy v řadě a pak přišly dvě porážky. Je to hodně i o psychice hráčů a vliv na to měl samozřejmě i fakt, že jsme před sezonou mužstvo dost obměnili. Na začátku sezony nás navíc provázela častá zranění, takže jsme tým stavěli za pochodu. Rád bych poděkovat předsedovi Rudolfu Klaserovi, který mi šel na ruku, vše se mnou operativně řešil a má tak obrovský podíl na našem umístění.

Které zápasy se vám na podzim povedly a na které chcete co nejdříve zapomenout?

V žaludku mi leží hlavně zápasy v Rumburku a doma s Kadaní, které jsme nezvládli. Výborný výkon jsme podali proti prvnímu Litvínovu, který jsme k ničemu nepustili a také se Štětím a Vilémovem.

Ve kterých činnostech se týmu dařilo a kde vás tlačila bota?

Fungovala nám defenziva, ale v čem musíme přidat, je produktivita. Oproti jarní části sezony jsme přestali dávat góly, naše koncovka byla žalostná. Podepsal se na tom odchod Martínka do zahraničí za prací a také trochu ztráta formy u Kroka.

Které hráče byste za podzimní výkony pochválil?

Před sezonou jsme přivedli dva dorostence z Army Lehkého a Doubka a hlavně Doubek hrál velice dobře, byl posilou. Vyzdvihnout bych ale chtěl i Kliera a výkonnostně nahoru šel i Chrudimský.

Kdy zahájíte přípravu na jarní část a jak bude probíhat?

Po Vánocích, 27. prosince, nás čeká turnaj v Lovosicích, ale přípravu oficiálně zahájíme až 15. ledna. Poté sehrajeme přátelák s divizní Krupkou a čeká nás i silně obsazený turnaj v Děčíně. Pak absolvujeme kondiční soustředění ve Starých Splavech.

Dojde na nějaké hráčské změny?

S vedením už jsme seděli a určitě bychom rádi kádr doplnili. Jména si nechám pro sebe, ale mělo by to být posílení kvality. Když to vyjde, budeme na jaře silní.

A zaútočíte třeba i na postup?

Ten už nám asi utekl. Chceme hrát kolem sedmého místa. Loni jsme měli perfektní jaro a na to chceme navázat.

Napsal: Pavel Přibyl ustecky-denik.jpg