Jdi na obsah Jdi na menu
 

Pomůžou fotbalistům Neštěmic pohovory?

Pomůžou fotbalistům Neštěmic pohovory?

Jeden bod ze čtyř zápasů, to je zatraceně málo. Fotbalisté Neštěmic se v letošním ročníku krajského přeboru trápí, naposledy doma podlehli Litvínovu 2:3 a kvůli špatnému vstupu do sezony absolvovali v týdnu hráči nováčka soutěže pohovory.

„Sešli jsme se celý mančaft a vyříkali si, co děláme špatně a na čem je potřeba zapracovat. Snad to přinese své ovoce, už ve středu jsme hráli přátelský duel s dorostem Army a vyhráli jsme 4:1. Na hráčích byla vidět obrovská chuť, snad jim vydrží až do zápasu v Kadani," přeje si trenér Českého lva Martin Beran.

Právě v Kadani absolvují Neštěmice další utkání. „Bude to těžký zápas a musíme změnit strategii. Do teď jsme hráli otevřený fotbal, soupeře jsme přehrávali, ale výsledky to nepřineslo. Nyní budeme hrát ze zabezpečené obrany, zhustíme střed hřiště a budeme čekat na brejky. Už se musí něco změnit, potřebujeme bodovat," má jasno kouč.

Podle jeho slov budou navíc Neštěmice poprvé v letošní sezoně kompletní. „Pojedou s námi i hráči, kteří jsou na střídavé starty na Střekově, navíc disciplinárka smazala trest Martínkovi, takže už může nastoupit. Přestože mu chybí zápasový cyklus, je to pro nás další varianta do útoku," neskrývá kouč radost.

Dalšími zápasy pokračují i nižší krajské fotbalové soutěže a dva zástupci Ústecka se představí na domácích hřištích. Střekov v minulém týdnu zvítězil v Soběchlebech 3:0, posunul se na třetí příčku tabulky a na předvedený výkon by rád navázal v domácím střetnutí s Hrobcemi. „Je to první těžší soupeř a zápas ukáže, jak na tom skutečně jsme," říká trenér Petr Čítek.

To hráči Mojžíře mají opačné starosti. Naposledy utrpěli právě v Hrobcích výprask 1:4 a jejich sekretář Josef Kolankiewicz přiznal, že mohli prohrát i vyšším rozdílem. „Hráli jsme hodně riskantně a mohli jsme odjet s pořádným debaklem," řekl po utkání. V sobotu se Mojžíř představí na domácí půdě a v souboji s nováčkem soutěže z České Kamenice už potřebuje uspět.

Článek: Pavel Přibyl ustecky-denik.jpg