Jdi na obsah Jdi na menu
 

Rozhovor

Rozhovor s trenérem  Martinem Beranem

Začala již příprava mužstva Neštěmic, na trénincích je vidět mnoho hráčů, a to jak hráči z minulé sezony, tak i bývalí hráči Neštěmic a také jsem viděl pár nových hráčů, takže se rýsuje již nějaký kádr?

Zatím se ještě žádný kádr nerýsuje, proto tu je pozváno kolem 26 hráčů, kteří se zapojili do přípravy a z těch budeme vybírat mužstvo, které se popere o postup zpátky do krajského přeboru. Nikdo samozřejmě nemá nic jistého. V přípravě jsou jak hráči minulé sezony a také některé posily a odchovanci z dorostu. Tito hráči absolvují přípravu, což jsem i chtěl. Z nich vyberu podle výkonnosti 18-19 hráčů, kteří se poperou o postup.

Máte již určitá jména hráčů z minulé sezony, kteří tu zůstanou?

Toto je docela složité, protože když jsme skončili na jaře, tak tu zůstalo osm hráčů a to by asi měla být osa mužstva, ale samozřejmě je o ně velký zájem z vyšších soutěží. Nechceme po fotbalové stránce nikomu bránit, ale nemůžeme se vzdát kvality, musíme na tomto základu stavět a doplnit tým o posily, které máme dojednané, a také o mladé hráče, aby mužstvo mělo svojí kvalitu a popralo se o postup, a proto zatím nebudeme nikoho pouštět.

Zmínil  jste se o některých posilách, je možné uvést některá jména?

Mohu jmenovat Strnada, Štorce, Tichého a další jsou ještě v hledáčku, ale ty bych ještě nechtěl jmenovat.

Příprava je v plném proudu máte tedy již také dohodnuty některé přípravné zápasy?

Ano máme již tuto středu 18.7. od 18.00 hod.to bude první přípravný zápas s Modlanama na domácí půdě. Hrát se bude na umělé trávě. Další příprava je v sobotu 21.7. od 17.00 hod. na hlavním hřišti s nováčkem krajské soutěže Proboštovem. A po těchto zápasech bych chtěl už mužstvo zúžit o několik hráčů, abychom se dostali do pokročilejší fáze přípravy. Pak budou následovat ještě další přípravné zápasy.

Ví se, a je to asi již stoprocentní, že s vámi v realizačním týmu,  jako asistent bude F.Štěpánek a ved.mužstva M.Hašek, co je na tom pravdy?

Přesně takto to bude v celé sezoně. Úkol od vedení pro nás je jasný, a v tomto triumvirátu to tak bude probíhat. Úkoly pro každého z nás jsou také každému jasné, takže se těším na naší spolupráci.