Jdi na obsah Jdi na menu
 

Teplický mladík Česlák zamířil do Ústí

Teplický mladík Česlák zamířil do

Ústí, nejnenáviděnějšího klubu

Ústeckého klubu se dřív štítil jako upír česneku. Teď v něm chce prorazit. "Jsem odchovanec Neštěmic a Arma je můj největší nepřítel," zubí se fotbalista Tomáš Česlák, teplický talent, který dostal šanci zaujmout v zimní přípravě úřadujícího druholigového mistra.

Záložník Tomáš Česlák.
Ústecká čtvrť Neštěmice versus FK Ústí, to je odvěká rivalita. Derby v ČFL kdysi přitahovalo tisíce diváků. Česlák si to pamatuje.

"Když jsem byl malý, říkal jsem, že do Army nikdy nepůjdu. Možná do chlapů. Neštěmice - Ústí, to je Sparta - Slavia v menším," podotýká. "Ale už to neberu, že bych byl nějaký zaujatec proti Ústí. Kde jsem, tam musím podávat co nejlepší výkony. Navíc teď můžu na tréninky městskou dopravou, autobusem to mám 20 minut."

Česlák patřil mezi perly mládežnických reprezentací, rozlet zabrzdilo zranění kolena. Pak hostoval v Mostě, naposledy kopal v Teplicích juniorskou ligu. "Úplně mi nesedla, necítil jsem se dobře. Je to takový dorostenecký fotbal a moje výkony nestály za nic," kritizuje se 19letý mladík. "Koleno mě dost dlouho trápilo, bylo to na psychiku těžké. Pořád jsem v útlumu."

Už už měl nakročeno do třetiligové Roudnice, farmy Teplic, když se osud zvrtnul. "Zavolal mi pan Verbíř (manažer Teplic), že začnu v Ústí. Byl to největší vánoční dárek. Asi jde o testy, beru to jako výzvu. Hlavně to je dospělý fotbal, na jaký jsem už byl zvyklý," těší se.

V juniorce kromě špílmachra, kde se cítí nejlíp, zkusil i kraj zálohy anebo podhrotového útočníka. "Kam mě trenér postaví, tam budu hrát," neremcá. "Pan Bičovský je velká legenda českého fotbalu a doufám, že nám to bude klapat."

Autor: Petr Bíle iDnes.cz